Foto:
Kyle Cleveland (Unsplash)

Teadlaste töö vihmametsas ja vulkaaninõlval on karm ning väsitav, kaugel loodusturismist

Kui Eestimaa loodus tukub talveund ja suur osa linde on lõunasse rännanud, võib maateaduste esindajail tekkida tuju lennata troopikasse, sinna, kus on igavene suvi, rikkalik floora ja fauna.

Réunioni saarele, mis on Prantsusmaa ülemerepiirkond India ookeanis ning asub teisel pool ekvaatorit umbes 800 kilomeetri kaugusel Madagaskarist, Eestimaa rändlinnud ei jõua. Linnuökoloog Marko Mägile piisaks muidugi täiesti ka talvistest lindudest, ometi oli ta eelmise aasta lõpul Oecologicumi töökabinetist mitu nädalat puudu, uksel silt «Olen kaugel saarel».

Réunionil käis terve doktorikooli ekspeditsioon, liikmeiks Tartu ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi zooloogid, geograafid, geoloogid, botaanikud ja mükoloogid, aga ka Eesti maaülikooli loodusturismi ja metsade uurijad – kokku paarkümmend inimest.

Loe edasi Tartu Postimehest

#teadus
Konkursi "Teadus 3 minutiga" 15 parimat_autor Reti Kokk

Kertu Liis Krigul sai teaduste akadeemia kolme minuti loengute konkursi laureaadiks

#teadus
FinEstBeAMS kiirekanal_autor Rainer Pärna

Eesti teadlaste ja tehnoloogiaarendajate uurimisvõimalused Lundis MAX IV laboris

#teadus #ühiskonnale
Some of the most common basidiocarp morphotypes in Dacrymycetes.

Anton Savchenko kaitseb doktoritööd „Taxonomic studies in Dacrymycetes: Cerinomyces and allied taxa“