Õpirände stipendiumid

Tartu Ülikooli üliõpilasena on sul võimalus taotleda toetust õpirändeks või praktikaks ka mitmesugustest stipendiumiprogrammidest. Erinevalt üliõpilasvahetusest ei saa nende kaudu väliskõrgkooli õppima kandideerida, aga kui oled juba välisülikoolis külalisüliõpilaseks vastu võetud, pakuvad need programmid sulle head võimalust oma välisõpingutega seotud kulutusi katta. Pööra tähelepanu sellele, millise õppeastme üliõpilasele stipendium on mõeldud. 

Kui sa osaled juba üliõpilasvahetusprogrammis, mis tagab sulle stipendiumi, siis ole tähelepanelik teiste toetuste taotlemisel. Näiteks Erasmus+ programmis osalaja ei saa samal ajal kasutada teisi samadest allikatest (Euroopa Komisjon ja Eesti riik) masktavaid õpirände stipendiume.
 

Peamised stipendiumiprogrammid

   
Kristjan Jaagu stipendiumid   Stipendiumile saavad kandideerida Eesti kõrgkoolide bakalaureuse- või rakenduskõrgharidusõppe üliõpilased, magistrandid, doktorandid, noorteadlased ja õppejõud.Välislähetuste stipendiumiga toetatakse kuni 30 päeva kestvaid õppe- ja teadustööga seotud välislähetusi. Välislähetuse eesmärgiks võib olla erialasel konverentsil, seminaril, kursusel või muus erialases tegevuses osalemine. Taotlemine: läbi Haridus-ja Noorteameti (HARNO).
Välisriikide stipendiumidvõimalusi leidub kõikide õppeastmete üliõpilastelErinevad välisriigid pakuvad stipendiume ja toetusi riikidevahelise stipendiumiprogrammi raames. Võimalik on taotleda stipendiumi kraadi- ning osaliseks õppeks, suvekursusteks (sh keelekursusteks) ning täienduskoolitusteks. Taotlemine: üldjuhul läbi Haridus-ja Noorteameti (HARNO) mõningal juhul tuleb taotlus saata stipendiumi pakkujale.
Tartu Ülikooli Sihtasutuskõikidele õppeastmeteleErinevate valdkondade üliõpilastele. Taotlemine: läbi TÜ Sihtasutuse.
Scholarshipportalkõikidele õppeastmeteleLehelt saab otsida riigiti ja õppeastemeti erinevaid stipendiumeid. Üldjuhul pakutakse rahastust tasemeõppeks aga on ka stipendiume kursustele. Taotlemine: Scholarshipportal lehelt.
Utrechti võrgustiku uurimisstipendiummagistrantidele ja doktorantideleUtrechti võrgustik pakub oma liikmesülikoolide magistrantidele ja doktorantidele stipendiume uurimistöö tegemiseks mõnes võrgustikku kuuluvas ülikoolis.Taotlemine: TÜ õpirände keskus.
Baltic-American Freedom Foundationkõikidele õppeastmetelePakub stipendiumeid Eesti, Läti ja Leedu kodakondsusega tudengitele välispraktikaks USA-s. 

 

 

linn

Välismaale õppima: mida võiks teada õpirände planeerimisest

Lilled aulas

Lõpuaktuste ajakava 2024