Autor:
Erlend Štaub

Bioteaduste Üliõpilaste Selts valiti aasta noorteühenduseks

24. jaanuari õhtul toimunud noortevaldkonna tunnustussündmusel “Noorte Heaks Tänu” toodi esile läinud aasta noortevaldkonna tegusid ja tegijaid üle Eesti. Kategoorias "aasta noorteühendus, osaluskogu või õpilasesindus" pälvis tunnustuse paljusid TÜMRI tudengeid ühendav organisatsioon ja instituudi pikaaegne koostööpartner Bioteaduste Üliõpilaste Selts.

Tartus toimunud auhinnatseremoonial tunnustas noortevaldkonna silmapaistvamaid haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas. “Sel aastal on noorte roll eesti keele ning kultuuri hoidmisel ja edendamisel märkimisväärse tähelepanu all. Põlvkondade järjepidevus on noortevaldkonna organisatsioone ja asutusi edasi viinud, mistõttu on noorte arengul tähtis roll juhendajatel, kes on tihti eelmisest põlvkonnast. Seega peame meie noortega töötajaid väärtustama ja hoidma. Soovin kõigile aktiivsust, elusädet ning et iga põlvkond oleks järgmisest veelgi targem!"

Bioteaduste Üliõpilaste Selts (BÜS) koondab alates 2013. aastast tudengiorganisatsioonina enda alla Tartu Ülikoolis õppivaid loodusteaduste valdkonna tudengeid. BÜS kasvas välja soovist tuua bioteadusi õppivaid üliõpilasi kokku ning rääkida kaasa oma erialade õppe- ja teadustöö arendamises. Lisaks tegeletakse teaduse ja teaduspõhise mõtlemise populariseerimisega. Seeläbi luuakse noortele teadlastele arenemisvõimalused oma valdkonnas ning ehitatakse võrgustikku tulevaste ning praeguste Eesti tippteadlaste vahel. BÜS-i liikmeteks on oodatud geenitehnoloogia, bioloogia, ökoloogia jt eluteaduste õppekavade iga õppeastme üliõpilased (bakalaureusetudengid, magistrandid ja doktorandid). 

BÜS-i jaoks on see auhind motiveeriv samas vaimus edasi jätkamiseks. Nii vahva, et meie panust ühiskonda, eelkõige noorte ellu, märgatakse ning tunnustatakse.

Linda Sootak, Bioteaduste Üliõpilaste Seltsi juhatuse liige

 

Teised kategooriad ja tunnustatud 

  • Aasta noorsootöötaja: Reelika Ender 
  • Pikaajalise panuse auhind: Annely Reile 
  • Aasta tegija huvihariduses või -tegevuses: Rita Proos ja Pärnu Kunstide Kool 
  • Aasta noortekeskus: Põltsamaa noorte- ja elukestva õppe keskus 
  • Aasta huvihariduse või -tegevuse pakkuja: Stuudio dotE Tantsukool 
  • Aasta noortemalev või -laager: Viljandi linna noorte töömalev 
  • Aasta noortesõbralik kohalik omavalitsus: Tartu linn 
  • Aasta noortevaldkonna sõber: Rakett 69 Teadusstuudiod 
  • Aasta noore tegu: Tartu Forseliuse kooli “Maailmamuutjaid” 
  • Aasta noortesõbralik või nutikas tegu: Eesti Noorteühenduste Liit ja OÜ Stories For Impact 

Toimunud noortevaldkonna tunnustussündmus oli järjekorras kuueteistkümnes. Sündmusega seisavad Haridus- ja Teadusministeerium ning Haridus- ja Noorteamet selle eest, et kõiki Eesti noortevaldkonda ja noorte heaks panustajaid märgataks. 

 

Täielik fotogalerii HTM Flickeri kontol

Uudise algtekst HTM lehel.

 

Pildigalerii sündmusest (fotode autor Erlend Štaub)

Väärikate ülikool 15 aastat

Väärikate ülikoolil täitub 15 aastat

Foto on dekoratiivne

Piret Kärtner: kes tahab, leiab eesti keele õppimiseks võimaluse

Professor Ülo Mander

Ülo Mander valiti globaalmuutuste akadeemikuks