Sinule lähim maailma tippülikool ootab sind!

Kas soovid jõuda tippu? Tartu Ülikoolis ootab Sind mitmekesine õppekeskkond ja suurim valik erialasid. Tutvu võimalustega ja vali oma huvidele vastav suund. Sinule lähim maailma tippülikool ootab sind!

Enam kui 140 õppekava

Sisseastumine

Vastuvõtt Tartu Ülikooli toimub kevadel ja suvel. Sisseastumise täpse ajakava ja vastuvõtutingimused leiad sind huvitava õppekava lehelt.

Kandideeri esimese astme õppesse

Sisseastujale olulised kuupäevad

Tutvu ülikooli õppimisvõimalustega

Tartu Ülikoolis on võimalik valida rohkem kui 140 õppekava vahel. Siinne arendav ja rahvusvaheline õpikeskkond, tippteadlaste juhendatud kraadiõpe ja paindlikud õppimisvõimalused loovad tingimused parima hariduse ja tulevikuoskuste omandamiseks. Õppetöös väärtustame praktilist lähenemist ja loovat mõtlemist ning soodustame uute tehnoloogiate kasutamist.

Tutvu õppekavadega

Õpi õpetajaks sinule lähimas tippülikoolis

Õpetajatöö on ainulaadne teekond, mis loob võimalusi jagada tarkust, oskusi ja inspiratsiooni. See on tähendusrikas rada, mis kulgeb muutuste, elukestva õppe ja väärtuslike kogemuste keskel. Sel teel õpid olema südamlik ja õiglane juht, avatud ja uudishimulik mõttekaaslane ning hindamatu eeskuju. Õpetajana muudad sa noorte inimeste elu ja maailma. See on sügava mõttega amet, mida pidades kosutavad õppijate säravad silmad sind isegi aastate möödudes. Nii kasvatad sa meie tulevikule tiivad. Õpi õpetajaks sinule lähimas tippülikoolis!

Loe lähemalt

Mille põhjal teha teadlik erialavalik?

Tartu Ülikooli projekt „Talendid Tartusse!“ avas Kai-Mellile ukse panganduse tulevikku

Uuel õppeaastal õpetajakoolitust alustavate üliõpilaste erialastipendium tõuseb 400 euroni

Miks õppida õpetajaks?

Tutvu ülikooliga enne õpingute algust

Gümnaasiumi lõpp ja karjäärivaliku tegemine on tihtipeale üks stressirohkemaid aegu noore inimese elus. Et oleks kergem otsustada, oleme sinu jaoks siia kogunud kõik viisid, kuidas tutvuda Tartu Ülikooliga juba enne õpingute algust.

Loe lähemalt
tudengid

Pooleli jäänud õpingute jätkamine

arvuti

Varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamine (VÕTA)

Õppetoetused ja stipendiumid

Sellelt lehelt leiad infot õppetoetuste ja stipendiumide kohta, mida on võimalik Tartu Ülikooli üliõpilasena taotleda.
telefon

Kuhu pöörduda

Välismaal õppimise võimalused

Tartu Ülikooli rahvusvahelise õpirände keskus vahendab võimalusi minna vahetusüliõpilasena välismaale õppima, praktikale või suvekooli. Õpirändekeskusest saad abi küsimustes, milline õpirändeprogramm valida ning millal ja kuidas alustada õpirände kavandamist.

Loe lähemalt

Vali õpirändeks sobiv programm või stipendium