Kliinilised uuringud, kliiniliste uuringute head tavad ja reguleerivad õigusaktid (R2)

Toimumise aeg
Maht
0.5 EAP (10 tundi)
Õppetöö vorm
põimõpe
Toimumiskoht
Tartu
Hind
95 EUR
Õppejõud
Riina Janno
Katrin Kaarna
Õppekava rühm
Meditsiin
Õppekeel
Eesti
Eesmärk:
Ülevaade kliiniliste uuringute vajalikkusest, faasidest ja põhimõtetest ning läbiviimise korrast vastavalt Headele Kliinilistele tavadele ja reguleerivatele õigusaktidele.
Sihtrühm:
Eelkõige uuringutega tegelevad arstid ja teised uuringumeeskonna liikmed, aga ka uuringute läbiviimisest ja osalemisest huvitatud doktorandid, residendid ning üliõpilased.
Kursuse õpiväljundid:
Õppija tunneb ravimite kliiniliste uuringute põhimõtteid ja Eesti ning Euroopa Liidu õigusakte, mis puudutavad kliiniliste uuringute läbiviimist; kliiniliste ravimiuuringute faase; nõudeid arstile ja uuringupersonalile kliiniliste ravimiuuringute läbiviimisel ning dokumentatsiooni, mis on vajalik loa saamiseks Ravimiametilt ja eetikakomiteelt ravimiuuringu läbiviimiseks, samuti dokumentatsiooni, mida täidetakse uuringu toimumise ajal.
Õppija tunneb kliinilistes uuringutes kogutavate andmete kvaliteedi kontrolli ja selle tagamise süsteeme.
Õpiväljundid inglise keeles
Õppejõud:
Riina Janno - TÜ Kliinikumi Kliiniliste uuringute keskus
Katrin Kaarna - TÜ Kliiniliste uuringute keskus
Content:
Teema Maht Õppejõud
1. Iseseisev tutvumine Heade Kliiniliste Tavade R2 juhtnööridega
Kliiniliste uuringute Hea Tava põhimõtted (GCP R2) ja uuringuetapid.
Kliiniliste uuringute arengusuunad maailmas ja Eestis.
Ravimiameti ja eetikakomiteede roll kliinilises uuringus. Uuringuid käsitlevad õigusaktid ja regulatsioonid.
Teadva nõusoleku protsess uuringukeskuses
Nõuded uuringukeskusele. Uuringu dokumentatsioon ja informeeritud nõusolek.
Kliiniliste uuringute monitoorimine
Kliiniliste uuringute kvaliteedi tagamine
Uuringuravim, ravimi käitlemine kliinilises uuringus. Apteegi roll kliinilises uuringus.
Uuringu läbiviimise protsess. Teadmiste lühikontroll ja arutelu.
10 Riina Janno, Katrin Kaarna

Toimumiskoha info:
Tartu linn
Õppekeskkonna kirjeldus:
Õppetöö toimub koolituse läbiviimiseks sobivates õpperuumides, mis on varustatud vajaliku õppetehnikaga ja vastavad tervisekaitse- ja ohutusnõuetele.
Toimumise ajakava ja lisainfo:
Kliinilised uuringud on pidevalt muutuv ja arenev teadusvaldkond. Kvalifitseeritud uuringupersonal
on uuringu eduka läbiviimise aluseks.
Kursusel käsitletakse eelkõige ravimite kliiniliste uuringute põhimõtteid ja Eesti ning Euroopa Liidu
õigusakte, mis puudutavad kliiniliste uuringute läbiviimist. Antakse ülevaade kliiniliste
ravimiuuringute faasidest. Tutvustatakse nõudeid arstile ja uuringupersonalile kliiniliste uuringute
läbiviimisel ning dokumentatsiooni, mis on vajalik kooskõlastuste saamiseks Ravimiametilt ja
toimumise ajal. Kirjeldatakse teadva nõusoleku olemust ja protsessi patsiendilt või tema lähedastelt
nõusoleku saamiseks. Tutvustatakse kliinilistes uuringutes kogutavate andmete kvaliteedi kontrolli ja
selle tagamise süsteeme.
Koolituse kava: https://kliinilinemeditsiin.ut.ee/et/sisu/kliinilised-uuringud-kliiniliste-uuringute-head-tavad-ja-reguleerivad-oigusaktid-gcp-r2
Nõuded lõpetamiseks:
Lõputesti sooritamine
Õpiväljundite saavutatuse hindamise viis:
Eristamata (arv, m.arv, mi)
Hindamismeetodid:
Testi vormis
Hindamiskriteeriumid:
Õpiväljundite omandamine
Väljastatav dokument:
tunnistus/tõend
Tulumaksutagastus füüsilisest isikust maksjale:
Jah
Täiendav info:
Marika Rosenthal, marika.rosenthal@ut.ee, +372 +372 731 8109
Programmi kood:
MVCM.TK.260
Täiendusõppe üldinfo:
Elukestva õppe keskus
Ülikooli 18, Tartu, 50090

Samas õppevaldkonnas on algamas veel

Toimumise aeg: 16.05.2024 - 16.05.2024 Maht: 0.1 EAP (2 tundi) Õppetöö vorm: veebiõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 13.05.2024 - 13.05.2024 Maht: 0.25 EAP (9 tundi) Õppetöö vorm: lähiõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 27.05.2024 - 27.05.2024 Maht: 0.25 EAP (9 tundi) Õppetöö vorm: lähiõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 23.05.2024 - 23.05.2024 Maht: 0.25 EAP (8 tundi) Õppetöö vorm: lähiõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 09.05.2024 - 10.05.2024 Maht: 0.75 EAP (18 tundi) Õppetöö vorm: lähiõpe Keel: Eesti
#täiendusõpe
Vaata 22. aprillil üle veebi Tartu Ülikooli väärikate ülikooli 15. tegutsemisaasta konverentsi.
#rahvusvaheline #täiendusõpe
Erasmus+ Euroopa-sisese õpirände eesmärk on toetada kõigi kõrgkooli töötajate professionaalset arengut välismaal õpetamise või koolituste abil.
#tudengile #kooliõpilasele #õppimine #täiendusõpe #esmakursuslane
Teadvelolek on kunst olla käesolevas hetkes koos lahke ja uudishimuliku tähelepanuga. Sa pöörad tahtlikult, praeguses hetkes ja hinnanguvabalt tähelepanu oma mõtetele, tunnetele ning käitumisele
#kestlikkus #tudengile #kooliõpilasele #õppimine #täiendusõpe #esmakursuslane
Inimesed haaravad psühhoaktiivsete ainete järele just rasketel hetkedel. Selle tagajärg on – vastupidiselt oodatule – probleemide süvenemine ja/või pikaajaliste terviseriskide kasv.
01.10.2023