Autor:
TÜ õpirände keskus

Avalduste vastuvõtmine Erasmus+ õpirändeks 2024/2025. õa

Kui sul on soov õppida järgmisel õppeaastal välismaal, siis on õige aeg plaanide tegemiseks. Kandideerimine 2024/25. õppeaasta sügis- ja/või kevadsemestriks on avatud 01.02.-08.03.2024.

Erasmus+ Euroopasisese õpirände programm annab sulle võimaluse õppida vahetusüliõpilasena oma erialaüksuse partnerkõrgkoolis Erasmus+ programmiriigis. Erasmuse programmis võid osaleda mitu korda, kokku kuni 12 kuud ühes õppeastmes. Lisaks tasuta õppele väliskõrgkoolis ja sealse õppetöö arvestamisele TÜ õppekava osana, on kõigile osalejatele tagatud stipendium. Toetuse suurus sõltub sihtriigist (606 või 674 eurot kuus), lisatoetus vähemate võimalustega üliõpilastele* (+250 eurot kuus). Läbi rohelise reisiviisi lisatoetuse on soositud keskkonnasõbralikum reisiviis.

Kandideerimisdokumendid:

• elektrooniline avaldus SoleMove süsteemis;
  • motivatsioonikiri;
  • tõend õppetulemuste kohta (praeguse õppekava kohta, küsi õppekorraldusspetsialistilt/dekanaadist);
  • keeleoskust kinnitav tõend (sinu õppetöö keele kohta väliskõrgkoolis).

Lisadokumendid tuleb üles laadida SoleMove'i avalduse juurde.

SoleMove'i avalduse esitamise juhiseid ja soovitusi dokumentide koostamiseks vaata SIIT.

Märkides avaldusele 2 huvipakkuvat kõrgkooli suurendad oma võimalusi välja valituks saada. Veendu, et eelistused on avaldusele märgitud soovitud järjekorras. Soovi korral saad kandideerida ka üheks semestriks ühte ja teiseks semestriks teise välisülikooli, st sooritada kaks eraldiseisvat õpirännet. Seda eeldusel, et Erasmus+ programmis osalemine ühes õppeastmes ei ületa 12 kuud. Jälgi ka, et välisülikoolide semestrid ei kattuks. Selliselt kandideerides esita palun kaks eraldi avaldust.

Avaldused vaatab läbi vastava akadeemilise üksuse Erasmuse õpirände koordinaator, otsuse välja valimise kohta teeb sama erialaüksus märtsikuu jooksul.

Veendu, et enne avalduse esitamist oled tutvunud:

Partnerkõrgkoolid Euroopas ja sihtkoha otsing SoleMove süsteemis
Õpirände põhimõtted

Õpirände stipendium

Koordinaatorid valdkondades

* Vähemate võimalustega osalejaks loetakse Erasmus+ programmis üliõpilast, kes:

• saab vajaduspõhist õppetoetust/vajaduspõhist eritoetust
  • on alaealise lapse/laste vanem
  • on asenduskodu või eestkostja kodu taustaga
  • on vähenenud töövõimega
  • on tervisliku erivajaduse/kroonilise haigusega

linnavaade

Summer Schools

konverents 2024

Kandideeri Enlighti õpetamise ja õppimise auhinnale

Math teacher infront of the whiteboard.

Langevarjundusega tegelev matemaatikaõpetaja teeb tunnid põnevaks intrigeerivate näidete abil