Autor:
Eesti Inimõiguste Keskus

Ülikoolis tähistatakse mitmekesisuse kuud

Eesti Inimõiguste Keskuse eestvedamisel tähistatakse mais mitmekesisuse kuud ja 10. mail mitmekesisuse päeva. Ülikool osaleb algatuses teist korda. Kuu eesmärk on märgata ja väärtustada iga inimese tähtsust ja erakordsust nii töökeskkonnas kui ka ühiskonnas.

Sel aastal on mitmekesisuse kuu keskpunktis tavaline inimene – sõbralik, kangekaelne, nutikas, haavatav, mitmekesine. Inimõiguste keskus kutsub inimesi üles jagama üksteisega lugusid elu jooksul saadud kogemustest ja mitmekesistest tunnetest. Lugusid rääkides ja kuulates tekivad äratundmishetked, mis aitavad märgata inimeste ühisosa ja näidata, et meis leidub palju sarnast. 

Inimõiguste keskuse üleskutsele saabus vastuseid üle kogu Eesti. Näitus „Nähtamatud sillad“ toob lood vaatajani Tallinnas Vabaduse väljakul, Solarise keskuses ja Balti jaama turul, Tartus Aparaaditehases ning Narvas Vaba Lava teatrikeskuse kohvikus ja Tartu Ülikooli Narva kolledžis. Narva kolledži keldrigaleriis saab näitust vaadata 6.–31. maini. 

Mitmekesisuse kuu raames on ülikooli töötajatel võimalus 18. mail kl 9.15–15.30 osaleda Võrdse kohtlemise ABC“ koolitusel Lossi 36 õppehoone ruumis 103. Rohkem infot Tartu Ülikooli töötajatele suunatud koolituse kohta leiab siseveebist. Kõik töötajad on oodatud oma teadmisi proovile panema mitmekesisuse viktoriinis ja mängima mitmekesisuse kuu bingot

Tartu Ülikool tähistas mitmekesisuse kuud eelmisel aastal esimest korda. 20. aprillil 2022 allkirjastas ülikool ka mitmekesisuse kokkuleppe, et edendada võrdset kohtlemist ja inimeste mitmekesisust. 15. septembril 2022 tunnustas inimõiguste keskus ülikooli kvaliteedimärgisega „Austame erinevusi“. Selle aasta aprillis alustasid tööd ka võrdse kohtlemise tugiisikud

Jaapani Yamaguchi Ülikooli ja linna esindus Tartu Ülikoolis

Tartu Ülikooli külastasid Jaapani Yamaguchi Ülikooli ja linna esindajad

Illustration with lines

Eesti tehisintellekti tippkeskuse avamine

banner

Osale Enlighti õpetamise ja õppimise konverentsil