Autor:
Mari-Liis Timmotalo

JÄRELVAADATAV: Tartu Ülikooli virtuaalne sisseastumise infopäev 2024

Esmaspäeval, 10. juunil kell 11 algaval Tartu Ülikooli virtuaalsel sisseastumise infopäeval tutvustatakse ülikooli astumise tingimusi ja esmakursuslased jagavad enda kogemusi. 

Infopäev toimub otseülekandena Youtube’is ja UTTV-s. Osalemiseks tuleb end registreerida, pärast mida saadetakse osalejale otseülekande link. Kõigi registreerujate vahel loositakse välja kolm tudengi stardipaketti. 

Infopäeval on kõigil hea võimalus küsida sisseastumise kohta teavet, et enesekindlalt kandideerimiseks valmistuda. Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk julgustab kõrghariduse omandamise võimalustega põhjalikult tutvuma. „Praegusel ebakindlal ajal on üks kindel investeering hea haridus – see on midagi, mida keegi ära võtta ei saa. Tartu Ülikool on üks parimaid valikuid ja mitte ainult Eesti kontekstis, vaid palju laiemalt,“ rõhutab Valk. 

Kava: 
 Infopäeva esimeses osas tutvustab vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma sisseastumistingimusi ja -korraldust ning ajakava.
 Vestlusring „Tudengiks Tartus: Tartu Ülikooli üliõpilaste lood ja näpunäited“, kus esimest aastat lõpetavad üliõpilased jagavad enda sisseastumiskogemust ja muljeid esimesest õppeaastast. 

Nii enne üritust kui ka otseülekande ajal on võimalik esitada küsimusi Slido platvormi vahendusel nii vastuvõtutalituse juhatajale kui ka vestlusringis osalevatele üliõpilastele.


Ürituse käigus saab muu hulgas teada,

  • milline on sisseastumise ajakava,
  • mis on SAIS ja kuidas seal avaldusi esitada,
  • millised dokumendid tuleb esitada,
  • millised on vastuvõtutingimused,
  • kes saab ülikooli astuda eritingimustel,
  • mida peaks teadma tasuta õppimise tingimustest,
  • millal teeb ülikool vastuvõtuotsused,
  • mida tuleb sisseastumisajal veel silmas pidada.

Jälgi üritust Facebookis  

Tartu Ülikooli üliõpilased Polina Tipakova ja Kirill Nitsenko. 

Narvast Tartusse ülikooli – põnev ja üllatusterohke seiklus

TÜ peahoone

Algas sisseastumine Tartu Ülikooli eestikeelsesse esimese astme õppesse

tudengid koridoris

Doktoriõppe põhivastuvõtt lõpeb 15. juunil