Berliini-Brandenburgi Teaduste Akadeemia presidendi aulaloeng Saksa teaduspoliitikast on järele vaadatav

29. septembril kl 14.15 toimunud Berliini-Brandenburgi Teaduste Akadeemia presidendi professori Christoph Markschiesi ingliskeelne avalikku loengut „Science policy in Germany – Can we learn from the Estonian Theologian Adolf von Harnack?“ saab vaadata UTTV-s.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"2722774","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Loengu korraldaja, Tartu Ülikooli kirikuloo kaasprofessori Priit Rohtmetsa sõnul on Adolf von Harnack üks kõige tunnustatumaid 19. ja 20. sajandi vahetuse teolooge, kiriku- ja dogmadeloolane ning Uue Testamendi teadlane. „Ühtlasi oli Harnack 20. sajandil algul kõrgelt hinnatud Saksa ühiskonnategelane ja teaduspoliitika kujundaja. Kindlasti on põnev kuulda Markschiesi arutlust selle üle, mida meil on teaduspoliitika kontekstis Harnackilt õppida,“ lausus Rohtmets.

Berliini-Brandenburgi Teaduste Akadeemia president ja Berliini Humboldti Ülikooli kirikuloo professor Christoph Markschies on Tartus külas, et tähistada Tartu Ülikooli vilistlase ja hilisema Berliini Humboldti Ülikooli kirikuloo professori Adolf von Harnacki 170. sünniaastapäeva. Markschiesi aulaloeng kuulub Tartu Ülikooli usuteaduskonna taasasutamise 30. aastapäeva pidustuste programmi. Loengule on oodatud kõik huvilised.

Vahetult enne loengut kl 13 esitlevad Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser ja Markschies ülikooli kunstimuuseumis Tartu Ülikooli kasvandiku Wilhelm Ostwaldi Nobeli medali koopiat. Ostwald pälvis Nobeli auhinna 1909. aastal keemia erialal ja Eesti Teaduste Akadeemia algatusel telliti Tartu Ülikoolile medali koopia. Rohkem infot medali esitluse kohta saab ülikooli muuseumi veebilehelt.

Üritusel järgitakse riiklikke korraldusi ja kontrollitakse osalejate nakkusohutust. Palume koos isikut tõendava dokumendiga kaasa võtta tervisetõend vaktsineerimiskuuri läbimise, Covid-19 läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta (PCR-testi peab olema teinud tervishoiutöötaja kuni 72 tundi enne üritust).

Lisateave: Priit Rohtmets, Tartu Ülikooli kirikuloo kaasprofessor