Autor:
Silvia Luik

Botaanikaaias saab osaleda Loodusloovusfestivali otsimismängus

Alates neljapäevast, 16. maist saab Tartu Ülikooli botaanikaaias mängida otsimismängu, mille käigus tuleb püüda vastata kümnele küsimusele. Osavõtjate vahel loositakse välja auhindu.

Botaanikaaia avamaale on peidetud kümme ketast, millest igaühel on kirjas üks küsimus. Nendele vastamiseks tuleb skännida nutiseadmega ruutkoodi või võtta botaanikaaia kassast paberankeet, mille saab ära täita.

Mängus saab teavet mütopoeetilise oratooriumi „Emajõe sünd“ etenduste, Linnujämmi, loodusvaatluste maratoni ja botaanikaaias toimuva perepäeva kohta. Küsimustele vastates saab mõelda, mitu silda läheb üle Emajõe või mille järgi tunneb ära hariliku härgheina – taime, mis kaunistab selleaastase festivali visuaale.

Auhinnaloosis osalemiseks tuleb otsimismängust osa võtta hiljemalt 2. juunil 2024. Võita võib Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestivali ürituste pääsmeid ning Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia perepileteid. Teavet mängu tingimuste ja auhindade kohta leiab aadressilt loodusfestival.ee ja iga küsimuseketta tagaküljelt. Loosimine toimub 3. juunil 2024 ja võitjatega võetakse ühendust e-posti teel.

Otsimismäng on osa 5.–15. juunini toimuvast Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestivalist, mis kuulub omakorda Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammi. Tänavu kümnendat korda peetav festival on senisest suurem ja vaatemängulisem, keskendudes looduse ja loovuse kokkupuutepunktidele. Festivali partnerid on SA Tartu 2024, Tartu Ülikooli filosoofia ja semiootika instituut, Eesti Kultuurkapital, Keskkonnainvesteeringute Keskus, Kultuuriministeerium. Samuti toetatakse Linnujämmi Hispaania kultuuri rahvusvahelistumise programmist (PICE).

Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Laupäeval saab botaanikaaias osaleda ekskursioonidel

Looduse loor

Näitusel „Looduse loor“ toimuvad ekskursioonid igal nädalal