Normal 0 21 false false false EN-US ZH-TW X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-ansi-language:EN-US; mso-fareast-language:ZH-TW;}
Hambaarstiteaduse instituudi nõukogu valis 12. detsembri koosolekul instituudi juhiks dotsent Ülle Voog-Orase. Uus juht astub ametisse 1. veebruaril 2019, mil lõppeb praeguse juhataja professor Mare Saagi ametiaeg.
Dotsent Ülle Voog-Oras peab juhtimise oluliseks osaks avatust ja koostöömeelsust. „Töö, mida teeme ühtse meeskonnana, annab meie pingutustele lisaväärtuse. Hambaarstiteaduse instituudi inimesed on väga motiveeritud, avatud uutele võimalustele ja koostöövalmid. Seda tunnet toetab meie peagi valmiv ühine unistus – uus hoone,“ kommenteeris ta.
Kui praegu tegutseb instituut väga kitsastes tingimustes, siis 2020. aasta lõpuks valmiv hoone laheneb selle mure. „Eelseisev aeg tulebki pingeline, sest hakkame ruume detailselt planeerima ja sisustama,“ sõnas Voog-Oras.
Arengueesmärkidena näeb Voog-Oras seda, et instituudil peaks olema juhtroll hambaravi erialade arengu suunamisel ja eestvedamisel ning hambaravi valdkonna tervishoiupoliitika kujundamisel Eestis. Samuti soovib ta panna rohkem rõhku instituudi õppe- ja teadusvaldkondade jaoks tänapäevase tehnoloogilise ja materiaalse baasi loomisele, et õpi- ja töökeskkond oleks veelgi motiveerivam.
Muret tunneb Voog-Oras teadustöö vähese rahastamise pärast. „Teadustöö elavdamiseks tuleks intensiivistada koostööd teiste instituutidega koduülikoolis ja väljaspool Eestit ning taotleda ka edaspidi uurimistöö jaoks toetusi,“ leidis ta.
Ülle Voog-Oras on lõpetanud Tartu Ülikooli 1992. aastal. Seejärel oli ta doktoriõppes Rootsis Karolinska Instituudis, kus ta kaitses 2000. aastal litsentsiaadikraadi ja 2003. aastal filosoofidoktori kraadi. Alates 2004. aastast töötab ta õppejõuna Tartu Ülikooli hambaarstiteaduse instituudis, kus ta alustas assistendina ja jätkas 2006. aastast dotsendina. Aastail 2007 ja 2010 valisid üliõpilased Voog-Orase meditsiiniteaduste valdkonna kümne parima õppejõu hulka. Tema peamine uurimisvaldkond on olnud alalõua liigese haaratus süsteemsete sidekoe haigustega, peatähelepanu on ta seejuures pööranud valu tekkele ja kudede destruktsioonile. Tema juhendamisel on kaitstud kaks doktori- ja kolm magistritööd. Praegu on ta kolme doktorandi juhendaja.
Instituutide juhid valitakse ülikoolis kolmeks aastaks. Ülle Voog-Orase ametiaeg hambaarstiteaduse instituudi juhina kestab 31. jaanuarini 2022.
Lisateave: Mare Saag, suu- ja hambahaiguste professor, hambaarstiteaduse instituudi juhataja, 515 5540, mare.saag@ut.ee