Kas kohtume sügisel loenguruumis?

Head praegused ja tulevased ülikoolikaaslased!

Vaktsineerimine on praegu ainus viis pandeemia võitmiseks ning täisväärtusliku haridus- ja tudengielu kogemiseks. 

Uue õppeaasta alguseni on jäänud veidi vähem kui kuu. Soov lõpuks tavapärasesse elurütmi naasta on suur, kuid sama suur on ka hirm, et tegelikult pole pandeemia veel sugugi seljatatud. Kui kolm viimast semestrit oleme olnud täielikult Covid-19 lükata ja tõmmata, siis nüüd on meil igaühel võimalik aidata kaasa sellele, et uus laine tuleks võimalikult leebe. Kõik senised üliõpilased on omal nahal kogenud, kui laastavalt mõjub pikk isolatsioon motivatsioonile ja vaimsele tervisele. Seepärast palun Tartu Ülikooli üliõpilasesinduse esimehena kogu hingest, et sa aega viitmata juba täna või vähemalt sel nädalal vaktsineerima läheksid, et kaitsta nii end, lähedasi, kaastudengeid kui ka õppejõude. 

Olude sunnil on senised tudengid saanud üsna osavateks põimõppijateks, kuid need lahendused on paratamatult üheülbalised. Öeldakse ikka, et ülikooliaastad on parim aeg inimese elus, kuid kindlasti ei mõelda selle all vaid veebiloengutes istumist. Ainult koos ühes ruumis viibides on võimalik teist inimest päriselt tundma õppida, luua usalduslikke suhteid ja üksteise ideedest innustuda. Tudengitena sõltub meie erialavõrgustiku ja -tutvuste  teke otseselt ülikoolis kohal käimise võimalikkusest.

Üliõpilaselu jääks vaeseks ilma nende kümnete tudengiorganisatsioonideta, mis täidavad seltskonnaelu kalendri igal õppeaastal mitmekülgse vaimutoidu ja kultuuriprogrammiga. Meile, õppijatele, tähendavad need organisatsioonid võimalust harjutada turvalises keskkonnas praktilisi oskusi, leida uusi tuttavaid kõigist valdkondadest ja eri õppeastmetelt ning anda oma panus millessegi suuremasse ja kauakestvamasse kui me ise. Vaktsineerimine annab sissepääsu sellesse põnevasse maailma ning võimaldab tudengiorganisatsioonidel ellu jääda ja areneda

Üliõpilasi on läbi aegade vaevanud dilemma, kas pühenduda õppetööle või võidelda barrikaadidel ühiskondlike probleemidega. Seni oli meie suurimaks kangelasteoks kodus istumine. Nüüd on aga võimalik midagi aktiivselt ette võtta – mine vaktsineerima ja julgusta ka oma kahtlevat kursuse- või organisatsioonikaaslast. 

Vaktsineerimine on igaühele jõukohane samm, mille mõju on suur ja pikaajaline. Vaktsineerides me mitte ainult ei suurenda lootust elada lõbusat tudengielu, vaid tagame ka järgmistele põlvkondadele  Tartu säilimise ainulaadse tudengilinnana.

Seega, palun mine vaktsineerima!

Siit leiad kohad, kus saad registreerimata vaktsineerida, ning apteegid ja vaktsineerimiskeskused, kuhu saad minna vaktsineerima eelnevalt registreerudes. 

Tule pane õlg alla ja näeme juba peatselt loenguruumis!

Katariina Sofia Päts 
Tartu Ülikooli üliõpilasesinduse esimees