Autor:
Célio Paillard

Keskkonnakunstinäitus „Teadmata“ juhib tähelepanu liikide väljasuremisele

Näitus on osa Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammist. Teadust ja kunsti ühendava väljapaneku eesmärk on innustada publikut mõtlema inimeste mõjust teistele liikidele. 

Kuus kaasaegset kunstnikku eksponeerivad loodusmuuseumi püsinäituse keskel nüüdiskunsti, mille kaudu vaadelda inimeste suhet ohustatud ja väljasurnud liikidega. „Näitus võimaldab ainulaadsel ja mängulisel moel juhtida külastajate tähelepanu liikide hääbumisele ja samal ajal äratada nende kujutlusvõime. Kes on öelnud, et väljasuremine peab olema igav?“ ütles näituse kuraator ja Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride instituudi külalisteadur Sara Bédard-Goulet.

Näitus „Teadmata“ on Tartu Ülikooli loodusmuuseumis avatud 5. aprillist kuni 29. septembrini ning seda saab külastada muuseumi lahtiolekuaegadel muuseumipiletiga. Oma teoseid eksponeerivad Damien Beyrouthy, France Cadet, Hayden Fowler, Uku Sepsivart ning duo Flo Kasearu ja Elīna Vītola.

Näitus „Teadmata“ on seotud väljapanekuga „Puudutakse“, mis on avatud Tartu Kunstimajas 23. augustist kuni 6. oktoobrini. Näitust toetab Prantsuse Instituut Eestis. Mõlemad näitused on osa projektist „Sobimatud jäänused“, mis kuulub Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammi ja on osa teadusprojektidest „Ohustatud liikide tähendused kultuuris: ökoloogia, semiootiline modelleerimine ja retseptsioon“ ja „Sobimatud jäänused: loovuurimuslik lähenemine ohustatud liikidele“. Teadusprojektidest esimest toetab Eesti Teadusagentuur ning teist Kultuuriministeerium.

Tartu Ülikooli inimesed [eel]arvamusfestivalil

Arvamusfestivalil lööb Tartu Ülikoolist kaasa üle 30 inimese

Arun Kumar Devarajan kaitseb doktoritööd „Microbes and climate change: insights from plant-microbe interactions in rice phyllosphere and soil microbiomes in subarctic grasslands“

22. augustil kl 10.15 kaitseb Arun Kumar Devarajan doktoritööd „Microbes and climate change: insights from plant-microbe interactions in rice phyllosphere and soil microbiomes in subarctic grasslands“.
Eesti vähikeskuse avakoosolekule tulid kokku asutuste esindajad, kes veavad eest Eesti vähiennetuse ja -ravi korraldust

Eesti vähikeskuse koduks saab Tartu Ülikool