Rektori karika 10. sünnipäeva golfiturniiril osales rekordarv mängijaid

Laupäeval, 29. augustil peeti Otepää golfikeskuses kümnes Tartu Ülikooli rektori karika turniir, kus sel korral osales 114 mängijat.

„Golfiturniirid pakuvad alati rõõmu ja mul on hea meel, et see traditsioon on vastu pidanud juba kümme aastat. Eks see ole märk sellest, et ühine kokkusaamine Tartu Ülikooli heast käekäigust hoolivate ja ülikooliellu panustavate inimestega on vajalik,“ sõnas rektor Toomas Asser.

Koos rektor Toomas Asseriga astusid võistlustulle paljud tuntud ühiskonnategelased ja Tartu Ülikooli silmapaistvad vilistlased, nagu Maire ja Meelis Milder (Baltika), Mart Habakuk (Estonian Business School) ning Tanel Tein (ImiD). Mängijate seas oli ka Ülo Vahimets ja aukülalisena viibis kohal Toomas Tein, kes on mõlemad rektori karika golfiturniiri ühed ellukutsujad.

Auhinnafond oli taas silmapaistev. Põhivõistluse võitjad said lisaks karikatele Golfikaubad.ee ja Viking Line’i kinkekaardid. Lisaks jagasid auhindu V Spa, Pagarini ja Amserv. Eriauhinnana pani Amserv hole in one-löögi eest neljandal rajal välja sõiduauto Toyota C-HR Hybrid Style kaheaastase kasutusõiguse, mis jäi aga seekord võitmata.

Tugevaimas võistlusklassis (HCP 0–18) võitsid turniiri naiste arvestuses Berit Kolk ja meeste arvestuses Igor Viirlaid. Teises võistlusklassis (HCP 18,1–36) võidutsesid Anneli Kolk ja Joosep Kivimäe. Ühisklassi (HCP 36,1–54) parimaks tunnistati Kaili Sarapuu ja teise koha saavutas Tiina Saago. Kõik võitjad viisid koju Tartu Ülikooli rändkarika. Pikima avalöögi tegid Ellen Tohvri ja Igor Viirlaid. Tartu Ülikooli osavaimaks valdkonnaks tunnistati ka sel korral sotsiaalteaduste valdkond.

Tartu Ülikooli rektori karika golfiturniiri traditsioon sai alguse 2011. aasta augustis ning esialgu oli turniir mõeldud üksnes Tartu Ülikooli üliõpilastele, töötajatele ja vilistlastele. Alates 2014. aastast on võistlusele osalema oodatud kõik, kes tunnevad huvi Tartu Ülikooli ja golfi vastu.

Lisainfo: Marleen Otsus, Tartu Ülikooli turundusspetsialist, 737 6540, marleen.otsus@ut.ee