Startup Day toob Airbnb ja Fiverri kogemuse Tartusse

Baltikumi suurima ärifestivali Startup Day korraldajad avaldasid 29.–31. jaanuarini toimuva festivali kava. Kahel põhiürituste päeval on üles seatud neli lava ja saab valida enam kui 40 suurepärase seminari seast. Eraldi päev on mõeldud eelürituste jaoks. Festivalile oodatakse kokku üle 120 esineja ja 4000 külastaja.

„See, et Startup Day on Baltimaade suurim ärifestival, tähendab, et programmis peab olema midagi kõigile, kes on iduettevõtlusest huvitatud. Üle 120 esineja saavad pakkuda midagi igale maitsele,“ ütles programmijuht Sven Illing. „Minu meeskond on hoidnud mõned teemad kavas juba alates festivali algusaastatest – näiteks tark linn, kosmosetehnoloogia, teadusest ettevõtluseni ning tervisetehnoloogia.“

Sel aastal on üks peaesinejatest Andres Schabelman, maailma suurima vabakutseliste platvormi Fiverri laiendamise asejuht kes räägib, milliseid õppetunde on ta saanud Airbnb’s ja Fiverris töötades ning kuidas ettevõtteid (ja iseennast) südamest laiendada. Futurist Jeremy Goldman mõtiskleb oma ettekandes, kuidas ennustada homset edukat iduettevõtet. Endine Tinderi Euroopa kommunikatsioonijuht Hermione Way räägib oma kogemusest ja õppetundidest idufirmade turundamisel viimase kümne aasta jooksul.

„Oleme kavasse valinud põnevate asutajate lugusid alustavatest ettevõtjatest kuni Leedu esimese miljardidollarilise idufirma Vinted ükssarvikuks saamise looni,“ sõnas Illing. Vintedi kaasasutaja Milda Mikute on üks paljudest inspireerivatest ettevõtjatest, kes jagab festivalilaval oma edulugu.

Startup Day on üritus, kus kohtuvad iduettevõtete asutajad, investorid, juhid, maailmatasemel eksperdid ja meedia ning kus sünnivad suurepärased ideed. Festival annab endast parima, et inspireerida inimesi oma unistuste elluviimiseks pingutama ja anda teadmisi, kuidas jõuda oma ettevõtmistes järgmisele astmele.

Startup Day toimub 29.–31. jaanuarini 2020. Festivali pileti hind tõuseb pärast 20. detsembrit. Osta pilet Startup Day veebilehelt ja tutvu esinejatega.

Lisateave: Riin Lisett Rei, Startup Day kommunikatsioonijuht, 5908 6451, Riin.Lisett@startupday.ee