Suursaadik Archil Karaulashvili peab avaliku loengu Gruusia välispoliitikast

Reedel, 28. mail kell 14.15 peab Gruusia suursaadik Archil Karaulashvili avaliku loengu oma riigi välispoliitikast ja Euroopa Liiduga ühinemise väljavaadetest.

Koroonapandeemiast tingitud olukorra tõttu toimub loeng Zoomis ja sellel osalemiseks tuleb registreeruda veebivormi kaudu.

Archil Karaulashvili on olnud Gruusia erakorraline ja täievoliline suursaadik Eesti Vabariigis alates 2019. aasta novembrist. Karaulashvili on diplomaadina pühendanud suure osa oma tööelust küsimustele, mis puudutavad Gruusia ühinemist Euroopa Liiduga.

Enne praegust ametit on Karaulashvili töötanud Gruusia välisministeeriumis Euroopa integratsiooni juhina ning Euroopa ja Euro-Atlandi integratsiooni riigiministrina. Varem on ta olnud sama ministeeriumi välisinvesteeringute osakonna juht ning välisinvesteeringute, krediidi- ja tootmisharude vaheliste projektide osakonna juhataja asetäitja ning juhtinud Gruusia kaubandus- ja välismajandussuhete ministeeriumi ärianalüüsi osakonda. Karaulashvili on lõpetanud Ivane Javakhishvili Thbilisi Riikliku Ülikooli magistrikraadiga rahvusvaheliste majandussuhete alal.

Loeng kuulub NearEU meistriklassi sarja, mis on välja töötatud Jean Monnet’ mooduli „Neighbourhood Enlargement and Regionalism in Europe“ („Euroopa laienemine, naabruspoliitika ja regionalism“, NearEU) toel. Projekti rahastatakse Euroopa Liidu Erasmus+ Jean Monnet’ meetmest toetuslepingu nr 620279-EPP-1-2020-EE-EPPJMO-MODULE alusel. Projekti eesmärk on soodustada ja rikastada avalikku arutelu ning suurendada teadlikkust parimate praktikute ja teadlaste kogemuste abiga.

Lisateave: Stefano Braghiroli, Euroopa õpingute kaasprofessor, 737 6581, stefano.braghiroli@ut.ee