Tartu Ülikooli esimese advendi perepäev

Tartu Ülikool kutsub kõiki esimesel advendipühapäeval, 27. novembril kell 15.00 koos perega ülikooli muuseumisse.

Avame muuseumi valges saalis isevärki jõulupuu, mis on tehtud muuseumi näitustelt alles jäänud materjalidest ja ehitud teklitega. Kõige nooremad pereliikmed saavad joonistada Tiksut, kaunistada piparkooke ja lahendada toomkiriku saladuste kambris mõistatusi. Täiskasvanutele tehakse ringkäik näitusel „Palju õnne!?“.

Ülikooli maskoti Tiksuga saab koos pilti teha.

Kui sul on oma tekkel, pane see perepäevale tulles pähe. Soovi korral saad tekli soetada ülikooli veebipoest.

Perepäeva ajakava

15.00 Tiksu joonistamine valges saalis, piparkookide kaunistamine õpilaboris ja mõistatuste lahendamine toomkiriku saladuste kambris

15.30 Tulede süütamine Tiksu jõulupuul ja laulustuudio Fa-diees laululaste esinemine". Kuulame Tiksu jõulumuinasjuttu

16.00 Ringkäik näitusel „Palju õnne!? Näitus heaolust, vaimsest tervisest ja tasakaalust“

16.00–17.00 Tegevused lastele jätkuvad

Tartu Ülikooli töötajatele ja üliõpilastele ning nende pereliikmetele on sissepääs tasuta, teistele muuseumipiletiga.

Jõulupuu idee autor on kunstnik ja muuseumi koguhoidja Maris Tuuling.

Lähetusi puudutavate andmete analüüsi tulemused

TÜ töötajaid lähetati uuritaval perioodil (1.01.2022–29.06.2023) 88 erinevasse riiki. 60,8% lähetustest toimus Eestis.

Parkimisandmete analüüsi tulemused

Ülikooli kasutada olevatel kinnistutel on 2023. a seisuga kokku 2398 jalgrattaparkimise kohta. Neist 2053 asub ülikoolile kuuluvatel kinnistutel ja 1065 paikneb õppe- ja teadushoonete või teadusraamatukogu juures. Elektrijalgrataste või elektritõukerataste laadimistaristu puudub.

Tunniplaanide analüüsi tulemused

2022. aasta kevadsemestri ja sügissemestri individuaalsete tunniplaanide andmestiku põhjal koostati õppehoonete vahelised lähte-sihtkohamaatriksid, arvestades ühe päeva sees toimuvat liikumist. Analüüsi hõlmati I ja II õppeaste tunniplaanid.