TARTU ÜLIKOOLIS TOIMUB SUVEÜLIKOOL

Rahvusvahelisse suveülikooli tulevad eesti keelt õppima inimesed nii naabermaadest Soomest, Rootsist, Lätist ja Leedust kui ka Norrast, Poolast, Saksamaalt, T¨ehhist, Ungarist, Belgiast, Prantsusmaalt, Inglismaalt, Itaaliast ning Kanadast ja USA-st.

Lisaks rahvusvahelistele keelekursustele toimub augustikuu jooksul suveülikooli raames ka üle 20 eestikeelse koolituse alates projektijuhtimise ja töötajate hindamise ning motiveerimise kursustest kuni huvialakursusteni, mis pakuvad näiteks võimalust harjutada tennist või õppida tundma ilutaimi.

TÜ avatud ülikooli talituse juhataja kt Ülle Kesli sõnul on sel aastal huvi suveülikooli vastu suurem kui kunagi varem ning kõige populaarsemaks on osutunud Hiiumaal toimuv maalikursus, kuhu tuli luua lisarühm.

Selleaastane Tartu Ülikooli eestikeelne suveülikool on oma järjekorras juba kuues. Välismaalastele on eesti keele suvekursusi pidevalt korraldatud alates 1997. aastast ning osalejate arv viimastel aastatel on jäänud 60 ringi.

Lisainfot rahvusvahelise suveülikooli kohta võib leida aadressilt /22942 ning eestikeelse suveülikooli kursuste kohta aadressilt /suveylikool.


Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist

INFO: TÜ avatud ülikooli talituse juhataja kt Ülle Kesli, tel 737 6213