TÜ Ideelabor alustab uut semestrit Starteri programmiga

28. veebruaril korraldab TÜ Ideelabor Spark Hubis ideede häkatoni, millega algab äriideede arendamise programmi Starter kevadsemester. Kõik õpilased, tudengid ja hiljuti lõpetanud vilistlased kõikidest koolidest on oodatud esitlema oma äri- või projektiideed või liituma mõne meeskonnaga.

Starteri programmi meeskonnad saavad semestri vältel osaleda mitmesugustes töötubades ning programm kulmineerub Lõuna-Eesti suurima noorte äri- ja projektiideede võistlusega Kaleidoskoop. 17. mail Delta majanduskonverentsil toimuva Kaleidoskoobi võitja saab võimaluse esitleda oma ideed Kopenhaagenis University Startup World Cupi võistlusel.

Eelmise hooaja Kaleidoskoobi võidumeeskond TRIT, kes soovib muuta tõlketeenuste tellimise vaevatuks, sai Starteri programmist kindlustunde, et nende teenus on vajalik ja idee teostatav. „TRIT-i jaoks tähendas Starter palju „esimesi“: esimene kord rääkida oma ideest võõrastele, esimene kohtumine oma mentoriga, esimene võistlus jne. Starter andis meile tõuke selleks, et tulla mugavustsoonist välja, ja oli hüppelauaks ettevõtlusmerre sukeldumisel,“ ütles TRIT-i meeskonna juht Eha Mäesalu. Ta lisas, et kuigi „ujuma“ peab ikka ise, on Ideelabori ja Starteri inimesed alati valmis nõu ja jõuga toetama.

Peale Starteri programmi saab sel semestril alguse ka äriarendusprogramm E-Boat Accelerator, mille käigus otsitakse e-lahendusi tervishoiuvaldkonnale. Ettevõtlushuvilised meeskonnad esitlevad oma ideid ja saavad nende kohta tagasisidet kruiisihäkatonil viies Läänemere-äärses linnas: Gdańskis, Klaipėdas, Riias, Stockholmis ja Tallinnas. Programmis osalemiseks saab avaldusi esitada 13. märtsini.

Sel kevadel toimub viiendat korda ka rahvusvaheline suveprogramm „Network Globally, Act Locally“ (NGAL®), kuhu oodatakse kandideerima tudengimeeskondi. Kaks meeskonda kõikidest korraldavatest ülikoolidest saavad võimaluse oma äriideed arendada rahvusvahelises keskkonnas, kohtuda mentoritega Eestis ja Ameerikas ning programmi lõpus võtta osa äriideede võistlusest, mille peaauhind on 3000 dollarit. NGAL®-i korraldavad Tallinna Tehnikaülikool ja kolm USA ülikooli: Charlestoni Kolledž, Lõuna-Carolina Sõjaväekolledž Citadel ja Nebraska Wesleyani Ülikool.

STARTERI programmi toetab Euroopa Sotsiaalfond, E-Boat Acceleratori programmi toetab EIT Health ning NGAL®-i programmi toetab Harry ja Reba Huge Fond.

Lisateave: Riin Lisett Rei, TÜ Ideelabori turundus- ja kommunikatsioonijuht, 5908 6451, riin.lisett.rei@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja
tel +372 737 5681
mob +372 5307 7820