TÜ ja ERM sõlmivad koostööleppe

Lepe sätestab kahe asutuse senisest veelgi tihedama koostöö nii teadus- kui ka õppetöö valdkonnas.

Tartu ülikooli ja Eesti rahva muuseumi kui rahvusteaduste juhtivate keskuste koostöö eesmärk on aidata kaasa eesti etnoloogia, folkloristika, kultuuriajaloo jt rahvusteaduste arengule ning rahvusteaduste järelkasvu ühisele ettevalmistamisele.

TÜ teadusprorektori Kristjan Halleri sõnul on TÜ kui meie rahvusülikooli ja Eesti rahva muuseumi koostöö loomulik ja  iseenesestmõistetav. "Võiks ju lausa küsida, kes siis veel? On ju osa meie tegevusväljast kattuvad. Parimate tulemuste saavutamist soodustab aga koostööpõhimõtete sätestamine kokkuleppe vormis," ütles Haller.

Koostööleppe kohaselt jätkatakse teaduskoostööd nii ühiste teadusprojektide, konverentside kui ka näituste osas, osaletakse teineteise välitöödel, toetatakse oma töötajate kaasamist teadus- ja õppetöösse, toetatakse teineteise kogude ja andmebaaside vaba kasutust ning jagatakse vastastikku oma pädevust teaduse ja ajaloo populariseerimisel.

Samuti jätkub õppealane koostöö eelkõige ajaloo, arheoloogia, etnoloogia, eesti kirjanduse, eesti ja võrdleva rahvaluule ning museoloogia valdkonnas.

Tartu ülikooli rektor prof Alar Karis ja Eesti rahva muuseumi direktor Krista Aru kirjutavad koostööleppele alla teisipäeval, 5. juunil kell 13 TÜ nõukogu saalis.

Lisainfo: Mariann Raisma, Tartu ülikooli muuseumide juhatuse esimees, tel 737 5675, mariann.raisma@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu ülikooli pressiesindaja