Normal 0 21 false false false EN-US X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-ansi-language:EN-US; mso-fareast-language:EN-US;}
Veebruaris hakkas Tartu Ülikool võtma vastu avaldusi Eesti üliõpilastelt, kes soovivad asuda õppima ingliskeelses bakalaureuse- või magistriõppes. Tänavu avab ülikool neli uut ingliskeelset magistriõppekava: biotehnika, heli- ja visuaaltehnoloogia, materjaliteaduse ja tehnoloogia ning tänapäeva Aasia ja Lähis-Ida uuringute õppekava. Kokku saab ülikoolis õppida 27 ingliskeelse õppekava alusel.
Ülikool ootab kandideerima kõiki Eesti õpilasi ja üliõpilasi, kes tahavad saada väga hea hariduse rahvusvahelises keskkonnas ja tipptasemel õppejõudude käe all. Ingliskeelsete õppekavadega konkureerib ülikool kogu maailma õppimisvõimalustega ning need õppekavad on mõeldud nii välis- kui ka Eesti üliõpilastele.
Õppeprorektor Aune Valgu sõnul on ülikooli õppekavadest praegu ligikaudu 20% ingliskeelsed ja suurt muutust pole lähiaastatel ette näha. „Muretseda pole põhjust, sest eestikeelne õpe on meile oluline ja jääb selleks,“ kinnitas Valk. Ta lisas: „Nii Eesti kui ka välisüliõpilased väärtustavad kõrgelt rahvusvahelist õpikeskkonda. Välismaalastele on tähtis, et nad saaksid õppida koos Eesti üliõpilastega ning omandaksid teadmisi ka eesti keele ja kultuuri vallast.“ Välistudengid, kes on Eestis õppinud ka eesti keelt ja kultuuri, jäävad suurema tõenäosusega pärast lõpetamist siia elama ja asuvad siin erialasele tööle, sõnas Valk.
Tartu Ülikoolis on 24 ingliskeelset magistriõppekava, kuhu saab kandideerida 15. märtsini. Kahel ingliskeelsel bakalaureuseõppekaval ja ühel integreeritud õppekaval on kandideerimistähtaeg 15. aprill. Peaaegu kõigi ingliskeelsete õppekavade üliõpilastele pakutakse sihtstipendiume, mis katavad õppemaksu.
Eesti ja välisriikide kandidaate võetakse vastu samadel alustel ja ühises pingereas. Kandideerima on oodatud ka need (üli)õpilased, kellel seisab eelmisel haridusastmel (üli)kooli lõpetamine veel ees. Kevadel kandideerides piisab jooksvate õppetulemuste esitamisest ja eelmisel haridusastmel kooli lõpetamist tuleb sel juhul tõendada alles juuni lõpus.
Kandideerimiseks tuleb esitada ingliskeelne motivatsioonikiri. Lisaks arvestatakse vastuvõtul eelmise õppeastme õpitulemusi ja osal õppekavadel tuleb sooritada sisseastumiseksam. Eesti üliõpilased saavad esitada avaldusi ja lisadokumente elektroonselt sisseastumise infosüsteemis (SAIS).
Kõigi ingliskeelsete õppekavadega saab tutvuda ülikooli veebisaidil. Küsimustega võivad huvilised pöörduda ülikooli vastuvõtutalitusse.
Lisateave: Tuuli Kaldma, TÜ vastuvõtutalituse juhataja, 737 6391, tuuli.kaldma@ut.ee