Me kõik ootame tulevikult paremat elu – unistame helgemast ja kardame tundmatut. Uues Eesti Rahvusringhäälingu saatesarjas arutlevad teiste hulgas Tartu Ülikooli teadlased, mida toob alanud kümnend Eesti inimestele ning kas oleme kümne aasta pärast tervemad, rikkamad, targemad ja õnnelikumad.
Sarja neljandas ja viimases osas uuriti, kuidas on lood meid ümbriseva keskkonnaga? Kas suudame oma tänast kurssi muuta ja oleme ehk seeläbi ka õnnelikumad? Visioonisaate viimases osas vaatame tulevikku keskkonnaprobleemide ja looduse vaatenurgast. Kas me suudame muutuda? Nendele küsimustele aitasid vastuseid leida ka Tartu Ülikooli botaanika kaasprofessor Aveliina Helm ja arendusprorektor Erik Puura.
Sarja kolmandas osas uuriti, kas oleme Eestis kümne aasta pärast targemad. Kuidas muutub eesootaval kümnendil haridus ja koolis käimine? Kas kaugõpe on tavaline ja milliseid uusi aineid peame tulevikus õpetama? Kas meil on kvantarvuti ja kuidas juhib meie igapäevaelu tehisintellekt? Nendele küsimustele aitasid vastuseid leida ka Tartu Ülikooli pehme robootika kaasprofessor Indrek Must, arvutusliku neuroteaduse ja tehisintellekti kaasprofessor Jaan Aru ning teoreetilise füüsika teadur Veiko Palge.
Sarja teises osas uuriti, mis muutub eesootaval kümnendil meie majanduses ja rahakotis. Kui suur on kümne aasta pärast keskmine palk ja mida selle raha eest osta saame? Kust tuleb raha riigi rahakotti ehk mis on tulevikus Eesti Nokia? Kas kaevandame veel põlevkivi ja liikleme juba isesõitvate autodega? Mis tööd on üle võtnud robotid? Nendele küsimustele aitasid vastuseid leida ka Tartu Ülikooli teadus- ja innovatsioonipoliitika professor Kadri Ukrainski, robootika kaasprofessor Karl Kruusamäe, arvutusliku neuroteaduse ja tehisintellekti kaasprofessor Jaan Aru ning arendusprorektor Erik Puura.
Sarja avaosas uuriti, milliseid oodatud muutusi toob alanud kümnend meie tervise ja ravimise valdkonnas. Kas elame saja-aastaseks? Kas oleme seljatanud vähi või ootab meid vaimse tervise hädade pandeemia? Nendele küsimustele aitasid vastuseid leida ka Tartu Ülikooli teadus- ja innovatsioonipoliitika professor Kadri Ukrainski, kliinilise geneetika professor Katrin Õunap, epi- ja farmakogenoomika professor ning Eesti geenivaramu teaduskeskuse asedirektor Lili Milani, onkoloogia kaasprofessor Peeter Padrik, arvutusliku neuroteaduse ja tehisintellekti kaasprofessor Jaan Aru, robootika kaasprofessor Karl Kruusamäe, tehnoloogiainstituudi uurija-professor Andres Merits, viroloogia nooremteadur Laura Sandra Lello ning bio- ja siirdemeditsiini instituudi füsioloogia osakonna külalisdotsent Andres Soosaar.