Oxfordi professor räägib Tartu ülikoolis informatsiooni geograafiast

Informatsioonitehnoloogia sektori kiire areng on toonud kaasa mitmete geograafiliste piirkondade arengu ning loonud teadmistepõhised perifeeriad ja keskused. 9. novembril kell 14.15 räägib Oxfordi ülikooli professor Mark Graham Tartu ülikooli aulas võimu ja osalemise ebaühtlastest geograafiatest interneti ajastul ning küsib, miks digitaalset lõhet nii vähe parandatud on.

Oxfordi ülikooli interneti instituudi professori Mark Grahami sõnul on geograafiline aspekt informatsiooni saamisel ja levitamisel oluline, sest see vormib meie võimet leida ja mõista maailma erinevaid osasid – vähe või olematu esindatusega kohad on nähtamatud.

Grahami ettekanne „Ebavõrdne võimu- ja osalusgeograafia internetiajastul“ uurib, miks digitaalset lõhet nii vähesel määral parandatud on, tuues välja ka paljude nägemuse online´st kui radikaalse muutuse toojast, mis suudab mahajäämust informatsioonitehnoloogias leevendada.

Graham väidab, et parema ühenduvuse saavutamine ei ole üksnes loomulik protsess, vaid mängib suurt rolli inimeste arvamuste ja majandusliku olukorra kujundamisel globaalses infoühiskonnas. Nii leidubki hetkel veel mitmeid sotsiaalseid, majanduslikke, poliitilisi, regulatiivseid ja taristuga seotud barjääre, mis soodustavad informatsiooni perifeeriate püsimist.

Peale loengut toimub arutelu, kus mh puudutatakse Eesti kogemust teadmistepõhise arenguabi andmisel taolistele piirkondadele.

Loengu avavad Euroopa Komisjoni rahvusvahelise koostöö ja innovatsiooni poliitikanõunik Tomas Matraia ning ÜRO arenguprogrammi kommunikatsioonijuht Mehmet Erdogan. Lisaks loengule astuvad kommentaaridega üles TÜ riigiteaduste instituudi teadur ja Euroopa kolledži õppejõud dr Stefano Braghiroli ja Eesti koostöö kogu riigivalitsemise programmijuht Külli Taro. Hilisemat vestlusringi juhib Eesti e-Residentsuse programmijuht Kaspar Korjus.

Mark Gragami loeng toimub rahvusvahelise loengusarja „Kapuscinski Development Lectures“ raames. Loengusarja „Kapuscinski Development Lectures“ korraldab Eestis Tartu ülikooli Euroopa kolledž koostöös ÜRO arenguprogrammi ja Euroopa Komisjoniga.

Eelmine loeng samast loengusarjast toimus Eestis 2012. aastal, mil Läti endine president Vaira Vike-Freiberga arutles uute Euroopa Liidu liikmete rolli üle abiandjatena.

Vaaata loengut UTTV vahendusel

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"1094482","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Lisainfo: Silver Bohl, TÜ Euroopa kolledži turundusspetsialist, tel: 737 6379, 5647 2286, e-post: silver.bohl@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392

 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!