Märtsi keskpaigas vastas mituteist teadlast sotsiaalmeedias kõikvõimalikele koroonaga seotud küsimustele. Üks neist vastajatest oli funktsionaalse genoomika teadur Erik Abner, kes on kummutanud viirusega seotud müüte varemgi. Ta usub, et avalikkusega suhtlemine on teadlaseks olemise loomulik osa.
Kui Erik Abner paari aasta eest Tartusse tuli, oli tal pikkade välismaal veedetud aastate jooksul tekkinud terve nimekiri asjadest, mida kõike tahaks teadlasena teha. Hinge peale olid jäänud ka Hispaanias kuuldud õpetussõnad: teadlane peab avalikkusega suhtlema.
Abneri sõnutsi räägiti Barcelonas asuvas ülikoolis sellest palju. „See on teadlaseks olemise normaalne osa – ei ole nii, et lähed laborisse ja pipeteerid seal vaikselt, vaid 10% oma ajast pead tegelema avalikkusega. Selle peab ära õppima,“ meenutab ta kuuldud õpetussõnu. „Tuleb leida oma viis, kuidas inimestega suhelda. Ei ole vahet, kas teha seda internetis, näost näkku või avalikel üritustel, näiteks teadlaste ööl, aga kuidagi peab inimesteni jõudma.“
Loe edasi Tartu Ülikooli ajakirjast Universitas Tartuensis.