Otsi uudist

Cambridge'i ülikooli professor David Reynolds esitleb raamatut Churchillist
  • uudis
17.–18. mail toimub Tartu keskpargis Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 raames esimest korda Tartu [eel]arvamusfestival.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • #Tartu2024
  • uudis
24. mail kell 14.15 kaitseb Rodolfo Basile doktoritööd „Invenitive-Locational Constructions in Finnish: A Mixed Methods Approach”.
  • uudis
Tartu observatooriumi külalisprofessori Mihkel Kama sõnul uurivad Eesti teadlased praegu eeskätt eksoplaneetide ematähti, ent uusi eksoplaneete tekib ainuüksi Linnuteelgi igal aastal juurde.
  • meist mujal
ATH-d saadab sageli terve hulk kaasuvaid haigusi. TÜ teadlased leidsid, et see peab paika ka nende inimeste puhul, kel puudub küll kinnitatud diagnoos, aga on suur geneetiline risk ATH avaldumiseks.
  • pressiteade
18. aprillil külastas Tartu Ülikooli Euroopa Komisjoni siseturu, tööstuse, ettevõtluse ja VKE-de peadirektoraadi peadirektori asetäitja Maive Rute.
  • uudis
17. aprillil oli Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudil, bioinseneeria instituudil ning keemia instituudil külas kliimaminister Kristen Michal. Ta tutvus mitme rohetehnoloogia teadussuuna esindajaga ja ärgitas teadlasi ühiskondlikes aruteludes aktiivsemalt kaasa rääkima.
  • uudis
Eesti Teaduste Akadeemia üldkogu aastakoosolekul valiti globaalmuutuste valdkonna akadeemikuks loodusgeograafia ja maastikuökoloogia professor Ülo Mander.
  • meist mujal
Tartu Ülikooli hematoloogia-onkoloogia kliiniku teaduslaboris leiti uurimistöö tulemusena järgmine ravimikandidaat, mis võib osutuda tõhusaks glioblastoomi vastu.
  • uudis
Äsja avalikustas rahvusvaheline konsultatsioonifirma QS maailma mainekamate ülikoolide erialade pingerea, milles saavutas Tartu Ülikooli erialadest eriti silmapaistva tulemuse keeleteadus.
  • uudis
Konverentsi peaesinejateks on Anindita Banerjee (Cornelli Ülikool), Bogi Takács Perelmutter (Kansase Ülikool) ning Meelis Friedenthal (Tartu Ülikool).
  • uudis
Nüüd osutavad Eesti teadlased, et keelekontakt võib olla ehe ka nuti- või teleekraani vahendusel.
  • meist mujal
29.–30. aprillil on Enlighti ülikoolide teadlased oodatud partnerlussuhete loomise veebiüritusele, mis annab võimaluse temaatilise koostöö arendamiseks võrgustiku ülikoolide vahel. Teisel päeval toimub noorteadlastele mõeldud juhtimiskoolitus.
  • uudis
Tartu Ülikoolis tehtud uurimistöös selgus, et mehe viljatus on arvatust sagedamini tingitud ainult ühest vigasest geenist tema genoomis.
  • uudis
Tartu Ülikooli õppejõud saavad esitada oma õppeaine Enlighti 2024. aasta õpetamise ja õppimise auhinnale, mis antakse üle Tartus 7.–9. oktoobrini toimuval konverentsil. Tänavuse konverentsi keskne teema on innovatsioon ja loovus kõrghariduses.
  • #õppimine
  • #õpetamine
  • uudis
Lydia Risberg kaitseb doktoritööd „Sõnatähendused ja sõnaraamat. Kasutuspõhine sisend eesti keelekorraldusele”.
  • uudis
Ida-Virumaa üleminek kestlikule majandusmudelile nõuab uute tehnoloogiate loomise kõrval mitmekesiste oskustega spetsialiste ning teadusmahuka ettevõtluse arendamise tuge.
  • uudis
Eesti koolinoored kasutavad Vikipeediat eeskätt koolitöös ja peamiselt info otsimist nõudvate ülesannete kiireks täitmiseks.
  • meist mujal
Euroopa ülikoolide võrgustik Enlight kutsub alates 1. aprillist Tartu Ülikooli õppejõude, teadlasi, üliõpilasi ja töötajaid esitama ühisprojekte, millega edendada võrgustikusisest koostööd. Rahastust on võimalik taotleda kolmes kategoorias: Enlighti õppekoostöö projektid, Enlighti teemaprojektid ja Enlight+.
  • uudis
8. aprillil Tartu Ülikoolis toimuval ühepäevasel konverentsil „Varjust välja: toome naiste lood minevikust päevavalgele“ asutatakse naiste ajaloolist rolli tähtsustav võrgustik, mille eestvedajateks on Balti riikide ja Skandinaavia maade ülikoolide naisteadlased.

Tartu Ülikooli taskuhäälingusaated