Autor:
Maarja Roosi

Kandideeri Enlighti õpetamise ja õppimise auhinnale

Tartu Ülikooli õppejõud saavad esitada oma õppeaine Enlighti 2024. aasta õpetamise ja õppimise auhinnale, mis antakse üle Tartus 7.–9. oktoobrini toimuval konverentsil. Tänavuse konverentsi keskne teema on innovatsioon ja loovus kõrghariduses.

Enlighti õpetamise ja õppimise auhinnaga tunnustatakse õppeaineid, milles rakendatakse uuenduslikke õpetamisviise, mis seostuvad võrgustiku õppimist ja õpetamist puudutavate eesmärkidega. Iga Enlighti ülikool saab kandideerida ühe ainekursusega. Esitada saab õppeaineid, mitte isikuid – see annab võimaluse tunnustada tervet töörühma. Auhinnaks on Enlighti aasta õppeaine tiitel. Tunnustatakse ka teise ja kolmanda koha võitjaid.

Kandideerimisdokumendid ja -nõuded on kirjas juhendis. TÜ töötajatel tuleb kandideerimiseks saata vajalikud dokumendid e-posti aadressil enlight@ut.ee hiljemalt 15. juuniks. Auhind antakse üle Enlighti õpetamise ja õppimise konverentsi auhinnatseremoonial 8. oktoobril Tartu Ülikooli aulas.

Rohkem infot auhinna ja konverentsi kohta on Enlighti kodulehel. Loe ka eelmise aasta konverentsi muljetest ja Enlightist

Huy Qui Vinh Nguyen kaitseb doktoritööd „Süsinikule sadestatud Pt-CeO2 katalüsaatorite väljatöötamine prootonvahetusmembraan kütuseelementidele“

16. augustil kell 11.15 kaitseb Huy Qui Vinh Nguyen oma doktoritööd „Süsinikule sadestatud Pt-CeO2 katalüsaatorite väljatöötamine prootonvahetusmembraan kütuseelementidele“.

Kerli Martin kaitseb doktoritööd „Recognition of carboxylates by synthetic receptors - from structure-affinity studies to solid-contact anion-selective electrode prototyping“

7. augustil kell 10.15 kaitseb Kerli Martin doktoritööd „Recognition of carboxylates by synthetic receptors - from structure-affinity studies to solid-contact anion-selective electrode prototyping“.

Kelli Solmelar-Duracz kaitseb doktoritööd „The molecular and cellular mechanisms of brain plasticity impairing factors”

27. augustil 2024 kell 15.00 kaitseb Kelli Solmelar-Duracz oma doktoritööd „The molecular and cellular mechanisms of brain plasticity impairing factors” („Aju plastilisust kahjustavate tegurite molekulaarsed ja rakulised mehhanismid”).