Pilvtöötluse ning tarkvaraarenduse ja -käituse lektor
loodus- ja täppisteaduste valdkond, arvutiteaduse instituut
Tartu Ülikool on üle 4000 töötaja ja 14 000 üliõpilasega Eesti suurim ning vanim akadeemilise elu keskus. Ülikoolilinna miljöö ja hea töö- ning elukeskkond on meelitanud siia tippteadlasi ja -spetsialiste ligi 400 aastat.
Tööülesanded
- Pilvtöötluse ning tarkvara tarnimise ja käituse ainete õpetamine kõigil kõrghariduse õppetasemetel.
- Teadustöö pilvtöötluse ja hajussüsteemide valdkonnas.
- Üliõpilaste juhendamine.
- Granditaotluste ettevalmistamine.
- Eriala populariseerimine.
Nõutav kvalifikatsioon
Doktorikraad või sellele vastav kvalifikatsioon.
Erialane kogemus
- Eelnev õpetamiskogemus kõrghariduse bakalaureuse- ja/või magistritasemel.
- Head teadmised ühest või mitmest pilvetehnoloogia teemast: sügav arusaam pilvearhitektuurist, pilveturvalisusest ja pilvekasutuse mudelitest (avalik, privaatne, hübriid). Serverivabade arvutite, mikroteenuste arhitektuuri ja skaleeritavate pilvelahenduste tundmine.
Tarkvara tarnimise ja käituse tööriistad ja praktikad:
automatiseerimise, orkestreerimise ja pideva integreerimise/ tarnimise (CI/CD) tööriistade tundmine. Tugev arusaam DevOpsi praktikatest, sealhulgas versioonikontrollist (nt Git), monitoorimisest ja logimisest (nt Prometheus, Grafana) ning SRE (Site Reliability Engineering) põhimõtetest.
Programmeerimine ja skriptimine:
programmeerimis-/skriptimiskeelte (Python, Bash või PowerShell) valdamine ning API-de tundmine. Kaasaegse tarkvaraarenduse ja agiilsete meetodite tundmine.
Küberjulgeoleku teadmised:
pilvandmetöötluse ja DevOpsiga seotud küberturvalisuse põhimõtete ja tavade tundmine.
- Teadmised pilvandmetöötluse või hajutatud süsteemide valdkonna teadusuuringutest.
- Teadustöö kogemus ja kõrgetasemelised publikatsioonid eriala tippajakirjades ja konverentsidel on eeliseks.
- Üliõpilaste juhendamise kogemus ja e-õppe läbiviimise kogemus on suureks eeliseks.
- Oodatud on kandidaadid, kes keskenduvad hajusalgoritmidele, servandmetöötlusele, pilvandmetöötlusele, IoT arhitektuuridele, läbivatele süsteemidele, asjade internetile ja kõikjal levinud andmetöötlusele.
Keeleoskus
Inglise keele väga hea valdamine kõnes ja kirjas. Eesti keel on soovitav, kuid mitte nõutud. Vastavalt keeleseadusele peab Eestis töötav välisriigi kodakondsusega akadeemiline personal olema omandanud eesti keele oskuse vähemalt B1-tasemel pärast viieaastast töötamist. Vastav tingimus lisatakse töölepingusse. Personaliarenduskeskus pakub välismaalastele ja nende pereliikmetele võimalust osaleda eesti keele kursustel.
Töötasu
Alates 3000 € / kuus
Lisateave tasustamise kohta
Tasustamine vastavalt TÜ palgaeeskirjale.
Ametikohtade arv
1
Kandideerimiseks vajalikud dokumendid
- Avaldus rektori nimele.
- Elulookirjeldus.
- Teadustööde loetelu.
- Nõutavat kvalifikatsiooni tõendava dokumendi ja selle lisade koopiad (koos ametliku tõlkega eesti, inglise või vene keelde juhul, kui dokumendi originaal ei ole eesti, inglise, vene, soome, rootsi, prantsuse, itaalia, ukraina või valgevene keeles). Kandidaadilt on õigus nõuda kvalifikatsiooni tõendava dokumendi ja selle lisade originaale või kinnitatud ärakirju. Kui kõrgharidus on omandatud välismaal, on õigus kandidaadilt nõuda akadeemilise tunnustamise infokeskuse (Eesti ENIC/NARIC Keskus) hinnangut kandidaadi kvalifikatsiooni vastavuse kohta ametikohal nõutavale kvalifikatsioonile.
- Konkursist osavõtja poolt oluliseks peetavad muud materjalid (materjalide nimekiri esitada avalduses või avalduse lisana).
Tutvu meie kodulehega.
Töö asukoht
Narva mnt 18, Tartu