Autor:
Jarek Jõepera

Tartu Ülikooli professor Lauri Mälksoo räägib Narvas teisest maailmasõjast ja rahvusvahelisest õigusest

Esmaspäeval, 13. märtsil kell 16 tuleb Narva linna kutsel Tartu Ülikooli Narva kolledžisse rääkima Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse professor Lauri Mälksoo. Teemaks on teine maailmasõda, rahvusvaheline õigus ja Eesti ajalugu.

Vestlus toimub eesti keeles (sünkroontõlkega vene keelde). Ürituse eestikeelset otseülekannet saab jälgida Narva kolledži Facebooki lehel ja venekeelse sünkroontõlkega ülekannet Narva linna Facebooki lehel.

Professor Lauri Mälksoo käsitleb kohtumisel lähemalt Nõukogude okupatsiooniperioodiga tõstatuvaid rahvusvahelise õiguse küsimusi, näiteks 1940. aasta suve sündmused rahvusvaheliste lepingute ja õiguse seisukohast, nõukogude massirepressioonid Eestis 1940-1941, Eesti Vabariigi taastamine 1991. aasta riikliku järjepidevuse doktriini alusel. Ta vaatleb ka Euroopa inimõiguste kohtu suhtumist nõukogude okupatsiooniperioodi.

Väärikate ülikool 15 aastat

VAATA OTSE: väärikate ülikoolil täitub 15 aastat

Foto on dekoratiivne

Piret Kärtner: kes tahab, leiab eesti keele õppimiseks võimaluse