Keskkonnajuhtimine kliimamuutuse tingimustes

Magistriõpe
Õppeaste
magistriõpe
Õppekeel
inglise keel
Õpingute kestus ja maht
2 aastat , 120 EAP
Õppevorm
päevaõpe
Õppekohtade arv
20

Keskkonnajuhtimine kliimamuutuste tingimustes“ on Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli verivärske rahvusvaheline ingliskeelne ühisõppekava. Selle alusel õppima asudes võtad lõpetajana vastu korraga kahe silmapaistva Eesti ülikooli magistridiplomi, mis on ainulaadne võimalus. Mitmekülgse kõrghariduse andmisel keskendume mõlema ülikooli parimatele tavadele ja uusimatele teadustulemustele strateegiliselt esmatähtsates säästva arengu, kliimamuutuste ja ringmajanduse valdkondades.

Vastuvõtt õppekavale toimub Eesti Maaülikooli kaudu.
 

„Suure loodusearmastajana on minu liikumapanevad jõud soov anda panus keskkonnaprobleemide leevendamisse ja meie koduplaneedi heaolusse. Just praegused magistriõpingud on andnud mulle võimaluse sukelduda nii kliimamuutuste ja keskkonnapoliitika põnevasse maailma kui ka teadusesse. Võimalus valida ja kombineerida enda huvidest lähtuv õppesuund teeb õppimise veelgi põnevamaks. Kirsiks tordil on mitmekultuuriline seltskond ja igatpidi toetav õhkkond!“ 

Laura Kuusemets, üliõpilane (2021)

Rahvusvahelise õppekava alusel õppides kohtud mõttekaaslastega üle kogu maailma. 

Õpe pakub sulle arvukalt võimalusi rakendada teoreetilisi teadmisi praktikas ja saada keskkonnajuhtimise valdkonna töökogemus. Sa õpid süvendatult Euroopa Liidu roheleppe nüansse, uurid muutusi maailma ökosüsteemides ja saad aru nende mõjust loodusressursside kasutamisele. 

Õppekavva kuuluvad veel sellised teemad nagu keskkonnakorraldus ja -poliitika, keskkonnaõigus, kaasamine ja osalus keskkonnakorralduses ning praktiline keskkonnakorraldus Euroopa Liidus. Õppekava uusimates ainetes keskendud sini-rohetaristutele ning tulevikumaavarade nõudlusele ja nende ammutamisele näiteks prügilakaevandamise kaudu.  

Oma akadeemiliste või tulevaste karjäärieesmärkide alusel saad valida süvendatud erialaaineid kolmest moodulist: 1) kliima, atmosfääriprotsessid ja kaguseire, 2) ökotehnoloogia, veemajandus ja -käitlus, 3) ringmajandus ja jäätmete väärindamine. 

Ingliskeelne õpe toimub samal ajal nii Tartu Ülikoolis kui ka Eesti Maaülikoolis, tavaliselt teatud nädalapäevadel ühes ja ülejäänud päevadel teises ülikoolis.  

Üliõpilasena on sul mõlema ülikooli tugi ja eelised, sealhulgas nii Tartu Ülikooli kui ka Eesti Maaülikooli Erasmuse programmi võimalused minna õppima välismaale ning taotleda stipendiume. 

Vilistlasena on sul töövõimalusi paljudes säästva arengu ja keskkonna teemalistes valdkondades üle maailma. Sa võid leida rakendust valitsusasutustes, tööstuses, Euroopa Liidu asutustes ja valitsusvälistes organisatsioonides. 

Samuti on sul võimalik teha karjääri rahvusvahelistes organisatsioonides, näiteks Maailmapangas ja OECD-s, või asutada oma ettevõte. 

Sa võid astuda ka doktoriõppesse ja jätkata akadeemilist karjääri.  

Vastuvõtt toimub ainult Eesti Maaülikooli kaudu. Vaata vastuvõtutingimusi Eesti Maaülikooli lehelt.

Kairi Põldsaar
õppekava „Keskkonnajuhtimine kliimamuutuste tingimustes“ programmijuht Tartu Ülikoolis
5833 0832
Kalev Sepp
õppekava „Keskkonnajuhtimine kliimamuutuste tingimustes“ programmijuht Eesti Maaülikoolis
#tudengile #õppimine #rahvusvaheline #sisseastumine #esmakursuslane
Toetav vestlusring, mida viivad läbi tudengid ja mida koordineerib Nõustamiskeskus, et pakkuda tudengitele võimalust jagada rõõme, raskusi ja leida sõpru teistelt erialadelt!
15.11.2023
#sisseastumine
Kas soovid olla eeskuju ja jagada väärtuslikke kogemusi?
17.11.2021
#sisseastumine
Tudengivarjuprojekti käigus veedavad tudeng ja tema erialast huvitatud õpilane või üliõpilane koos ühe päeva, et tulevane sisseastuja saaks ettekujutuse selle eriala õppetööst ja tudengielust.
17.11.2021
#sisseastumine
Tudengivarju projekti käigus veedavad tudeng ja tema erialast huvitatud õpilane või üliõpilane koos ühe päeva, et tulevane sisseastuja saaks ettekujutuse selle eriala õppetööst ja tudengielust.
01.11.2021