Skip to main content

Keskkonnajuhtimine kliimamuutuse tingimustes

Magistriõpe
Õppeaste
magistriõpe
Õppekeel
inglise keel
Õpingute kestus ja maht
2 aastat, 120 EAP
Õppevorm
päevaõpe
Õppetöö asukoht
Õppekohtade arv
20
Õppetasu
Tasuta õppekohtade arv

Keskkonnajuhtimine kliimamuutuste tingimustes“ on Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli verivärske rahvusvaheline ingliskeelne ühisõppekava. Selle alusel õppima asudes võtad lõpetajana vastu korraga kahe silmapaistva Eesti ülikooli magistridiplomi, mis on ainulaadne võimalus. Mitmekülgse kõrghariduse andmisel keskendume mõlema ülikooli parimatele tavadele ja uusimatele teadustulemustele strateegiliselt esmatähtsates säästva arengu, kliimamuutuste ja ringmajanduse valdkondades.

Vastuvõtt õppekavale toimub Eesti Maaülikooli kaudu.
 

„Suure loodusearmastajana on minu liikumapanevad jõud soov anda panus keskkonnaprobleemide leevendamisse ja meie koduplaneedi heaolusse. Just praegused magistriõpingud on andnud mulle võimaluse sukelduda nii kliimamuutuste ja keskkonnapoliitika põnevasse maailma kui ka teadusesse. Võimalus valida ja kombineerida enda huvidest lähtuv õppesuund teeb õppimise veelgi põnevamaks. Kirsiks tordil on mitmekultuuriline seltskond ja igatpidi toetav õhkkond!“ 

Laura Kuusemets, üliõpilane (2021)

Õppetöö

Rahvusvahelise õppekava alusel õppides kohtud mõttekaaslastega üle kogu maailma. 

Õpe pakub sulle arvukalt võimalusi rakendada teoreetilisi teadmisi praktikas ja saada keskkonnajuhtimise valdkonna töökogemus. Sa õpid süvendatult Euroopa Liidu roheleppe nüansse, uurid muutusi maailma ökosüsteemides ja saad aru nende mõjust loodusressursside kasutamisele. 

Õppekavva kuuluvad veel sellised teemad nagu keskkonnakorraldus ja -poliitika, keskkonnaõigus, kaasamine ja osalus keskkonnakorralduses ning praktiline keskkonnakorraldus Euroopa Liidus. Õppekava uusimates ainetes keskendud sini-rohetaristutele ning tulevikumaavarade nõudlusele ja nende ammutamisele näiteks prügilakaevandamise kaudu.  

Oma akadeemiliste või tulevaste karjäärieesmärkide alusel saad valida süvendatud erialaaineid kolmest moodulist: 1) kliima, atmosfääriprotsessid ja kaguseire, 2) ökotehnoloogia, veemajandus ja -käitlus, 3) ringmajandus ja jäätmete väärindamine. 

Õppeained

Õppekeskkonna kirjeldus

Ingliskeelne õpe toimub samal ajal nii Tartu Ülikoolis kui ka Eesti Maaülikoolis, tavaliselt teatud nädalapäevadel ühes ja ülejäänud päevadel teises ülikoolis.  

Üliõpilasena on sul mõlema ülikooli tugi ja eelised, sealhulgas nii Tartu Ülikooli kui ka Eesti Maaülikooli Erasmuse programmi võimalused minna õppima välismaale ning taotleda stipendiume. 

Peale lõpetamist

Vilistlasena on sul töövõimalusi paljudes säästva arengu ja keskkonna teemalistes valdkondades üle maailma. Sa võid leida rakendust valitsusasutustes, tööstuses, Euroopa Liidu asutustes ja valitsusvälistes organisatsioonides. 

Samuti on sul võimalik teha karjääri rahvusvahelistes organisatsioonides, näiteks Maailmapangas ja OECD-s, või asutada oma ettevõte. 

Sa võid astuda ka doktoriõppesse ja jätkata akadeemilist karjääri.  

Kairi Põldsaar
õppekava „Keskkonnajuhtimine kliimamuutuste tingimustes“ programmijuht Tartu Ülikoolis
5833 0832
Kalev Sepp
õppekava „Keskkonnajuhtimine kliimamuutuste tingimustes“ programmijuht Eesti Maaülikoolis
#sisseastumine
Tartu Ülikooli saad kandideerida, kui oled lõpetanud organisatsiooni International Baccalaureate'i (IB) diplomiõppekava ja saanud diplomi, millel on märge Diploma Awarded (märge Course Awarded p…
Jaga
18.01.2022
#sisseastumine
Tartu Ülikooli korraldatava akadeemilise testi eesmärgiks on hinnata valmisolekut ülikooliõpinguteks. Testiküsimustega ei kontrollita gümnaasiumiastmes omandatud teadmisi, vaid pannakse proovile loog…
Jaga
12.01.2022
#sisseastumine
Gümnaasiumi lõpp ja karjäärivaliku tegemine on tihtipeale üks stressirohkemaid aegu noore inimese elus. Selleks et oleks kergem otsustada, oleme sinu jaoks siia kogunud kõik viisid, kuidas saad juba …
Jaga
08.11.2021
#õppimine #sisseastumine
Mitte-eesti õppekeelega kooli lõpetanud üliõpilased saavad kohe pärast ülikooli astumist parandada oma eesti keele oskust maailma keelte ja kultuuride kolledžis toimuvatel eesti keele kursustel. Akad…
Jaga
28.12.2021

Sarnased õppekavad