Aasta tudeng on riigiteaduste üliõpilane Paula Kägu, kes tõdeb, et sai selle tiitli tänu paljudele inimestele ja ei saaks olla rohkem rahul oma otsusega olla aktiivne tudeng. Ehkki Paula ei adunud kohe oma halva silmanägemise tõttu, et tema nimi tunnustusüritusel ekraanile kuvati, valdas teda peagi suur rõõmutunne.
Paula kirjeldab end nii: „Mulle meeldib kuulata Vikerraadiot ja lugeda uudiseid. Naudin halbu nalju ja friikartuleid.“ Ta on lõpetanud riigiteaduste eriala ja töötab praegu Domus Dorpatensises konsultandina. Tema jaoks tundus riigiteaduste eriala loomulik valik. Juba väiksest peale unistas ta Tartu Ülikoolis õppimisest ning huvi maailmas toimuvast ja ühiskonna toimimisest teda siia tõigi. Lisaks käis Paula pärast gümnaasiumi kaitseväes ja töötas mitmesugustes haridusasutustes lastega. Pärast neid ettevõtmisi tundus loogiline jätkata erialal, mis on piisavalt lai ja võimaldab viia end kurssi eri eluvaldkondadega.
Paula on löönud kaasa nii Riigiteaduste Seltsis kui ka Rahvusvaheliste Suhete Ringis. Mõlemas organisatsioonis on ta näinud suurt arengut: tema tegutsemisaja jooksul on nende tegevus muutunud aina kvaliteetsemaks, suurenenud sihtrühma kaasatus ja koostööpartnerite huvi. Nüüd on Paula aga kõrvaltvaataja rollis ning näeb, kuidas järgmised tublid ja innukad inimesed talle südamelähedasi organisatsioone edasi viivad. „Mõlemal organisatsioonil on hea maine, tänu millele soovitakse meiega ühiseid projekte korraldada. Riigiteaduste Selts on aga võrreldes Rahvusvaheliste Suhete Ringiga väga noor, alles viieaastane. Põnev on olnud anda ühe organisatsiooni kujunemisele oma nägu,“ muljetab ta.
Seda õppeaastat kokku võttes leiab Paula, et tal on olnud väga edukas aasta. „Sain mitme üritusega tuua kokku organisatsioonide vilistlasi ning see näitas mulle, kui oluline on kogukonna loomine ja selle hoidmine,“ räägib ta. Sel õppeaastal sai ta ka töö Domus Dorpatensises, kus korraldab rahvusvahelist projekti Hybrid European Democracy Festival. Samuti sai ta viimast korda olla peakorraldaja Riigiteaduste Seltsi valimisüritustel, mis on tema jaoks kujunenud väga oluliseks projektiks. Lisaks korraldas ta peaministri digitippkohtumist Tallinn Digital Summit ning tegi koostööd SA Tartu 2024 tiimiga, Euroopa Komisjoni Eesti esindusega, ministeeriumide ja meediaväljaannetega. Järgmise aasta kohta Paula veel midagi konkreetset öelda ei oska: „Ma ei sõnuks veel midagi ära, sest võimalusi on palju. Eks näeb, mis elu endaga kaasa toob.“
Ka aasta tudengi tiitel ei tulnud Paula sõnul niisama. Suur roll oli kindlasti ka sellel, et ta oli Riigiteaduste Seltsi ja Rahvusvaheliste Suhete Ringi eestvedaja. „Päris keeruline on sellist tunnustust vastu võtta, sest ise tunnen, et olen jõudnud siia tänu nii paljudele inimestele,“ sõnab ta. Tema jaoks pole need ainult organisatsioonid: ta sai endale sõbrad terveks eluks. „Ma olen tänulik juhatuste liikmetele, kellega koos tegutseda sain, ning Skytte instituudile, kus on nii palju inspireerivaid inimesi ja võimalusi tegutsemiseks. Eelkõige olen tänulik oma maailma vingeimale vanaemale!“
Paula jaoks tundub ilmselge olla tudengina aktiivne: „See kujundab ja arendab sind isiksusena, tutvud metsikult paljude lahedate inimestega, kes tegutsevad nii su enda erialal kui ka teistes eluvaldkondades. Jõuad selguseni oma huvialadest ja saad võimaluse teha koostööd eri koostööpartneritega. Lisaks täidab su ajakava end iseenesest: mitte kunagi ei ole igav ja kõik Tartu lokaalid saavad külastatud.“ Nendele esimese aasta üliõpilastele, kes pole veel õpingute ajal enda suunda ega kirge leidnud, soovitab Paula end tudengiorganisatsioonidega kurssi viia, käia tutvumisüritustel ja küsida tuttavatelt infot. Kuigi Facebook ei kuulu Paula lemmikrakenduste hulka, võib tema sõnul sealt leida päris kasulikku teavet igasugu organisatsioonide kohta.
Soovime Paulale palju õnne aasta tudengi tiitli puhul ja kordaminekuid uuel õppeaastal!