Skip to main content

Aleksei Jašin: mõista ühiskonda, muuda maailma

Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi riigiteaduste eriala vilistlane Aleksei Jašin kirjutas vilistlaste ajaveebis enda õpingutest ja ülikoolikogemusest. 

Esimest korda astusin Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi uksest sisse 2016. aasta suvel. Ees ootas sisseastumisvestlus riigiteaduste õppekava eestvedajatega. Minu motivatsioonikirjas olid umbes sellised sõnad: ma ei tea, kes ma täpselt olen ‒ eestlane, venelane, mõlemat või ei kumbki. Muhedad õppejõud teatasid vestluse lõpuks, et ootavad mind Tartu Ülikoolis, et leida sellele küsimusele vastus.

Minu ülikoolikogemust iseloomustab tolleaegne instituudi tunnuslause „Mõista ühiskonda, muuda maailma“. Pean tõdema, et ma polnud väga eeskujulik üliõpilane, kuid mul oli täiega huvitav. Sinisilmne soov muuta maailma motiveeris mind. Kohustus õppida selleks, et mõista ühiskonda, kõlas nagu mõistlik kohustus ja investeering. Kõige rohkem toetas arengut riigiteaduste kogukond, ühisloomes sündinud Riigiteaduste Selts ja Kääriku sügiskooli laadsed üritused. Seal ma õppisin vaat et rohkem kui loengute ajal.

Loe edasi Tartu Ülikooli vilistlaste ajaveebist

#vilistlane
Ülikooli peahoone

Vilistlaste uudiskiri

Jaga
22.11.2021
#vilistlane
mentorlusprogramm

Mentorlusprogramm

Jaga
15.11.2021
#vilistlane
Heleen Jääger

Heleen Jääger: kunagi ei ole võimalik teada liiga palju

Jaga
15.11.2021