Autor:
Pexels

Antibiootikumiresistentsus võib olla selle sajandi suurim tervishoiukriis

Tartu Ülikooli teadlased uurisid antibiootikumide kasutamist ning resistentsust inimmeditsiinis ja veterinaarias ning antibiootikumijääkide levikut keskkonnas. Päev, mil meditsiin enam antibiootikumidelt piisavalt abi ei leia, ei pruugi olla mägede taga.

Sel suvel sai läbi kolm aastat väldanud suurprojekt „Antibiootikumiresistentsuse levikuteed ja resistentsuse ohjamise võimalused“, mida juhtis TÜ antimikroobsete ainete tehnoloogia professor Tanel Tenson. Ta nendib, et kuigi Eestis on bakterite antibiootikumiresistentsus väiksem kui Euroopa Liidu keskmiselt, tekitab see siiski mitmeid muresid.

Loe edasi ajakirjast Universitas Tartuensis.

Maive Rute Tartu Ülikoolis

Euroopa komisjoni esindajate külaskäigul arutleti teaduse rahastamise ja teadusmahuka ettevõtluse toetamise üle

Kliimaministri visiit Tartu Ülikooli

Kliimaminister Kristen Michal külastas Tartu Ülikooli