Autor:
Ragnar Vutt

Eesti IT valdkonna suvekool ESSCaSS toob Tartusse masinõppe ja tehisintellekti tippteadlased

Täna algab kolmepäevane suvekool ESSCaSS (Estonian Summer School on Computer and Systems Science), mis toob kokku 125 teadlast, doktoranti, üliõpilast ja ettevõtete esindajat nii Eestist kui ka mujalt maailmast. 17. augustil kell 15.30 on kõik oodatud Delta keskusesse Austria professor Christoph Lamperti loengule “Kaardi taga: kuidas saab üldse inimesest (masinõppe) teadlane ning mida tähendab teadlase elu?”. Suvekooli korraldab Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut. 

Suvekool toob Eestisse ülevaateloenguid pidama oma ala tippteadlased. Välismaiste esinejate seast leiab seekord Eyke Hüllermeieri, Christoph Lamperti ja Marek Rei. Tartu Ülikoolist astuvad lavale Raul Vicente, Mark Fišel, Meelis Kull ja Jaan Aru ning Tallinna Tehnikaülikoolist Tanel Tammet. Lisaks esitlevad postreid ja peavad lühiettekandeid doktorandid Tartu Ülikoolist, Tallinna Tehnikaülikoolist ja Tallinna Ülikoolist. 

Ürituse peakorraldaja ja arvutiteaduse instituudi juhataja Jaak Vilo sõnul pandi suvekooli seeriale alus 2002. aastal. “Eesmärk oli luua teoreetilise arvutiteaduse talvekoolide kõrvale praktilisema suunitlusega suvekool, mis tooks kokku Eesti ülikoolide IT doktorante ja teadlasi ning julgustaks ka nooremaid üliõpilasi valima teaduskarjääri. Kahel viimasel koroona-aastal pidime suvekooli vahele jätma, seega toimub kool sel aastal juba 19. korda,” rääkis Vilo. Tema sõnul on uudne ka see, et esimest korda saab üritus teoks otse ülikooli õpperuumides, värskes Delta keskuses ning sel aastal lüüakse selge rekord osalejate arvus. 

17. augustil kell 15.30 peab professor Christoph Lampert Deltas avaliku loengu, kuhu on oodatud kõik, kes soovivad kuulda teadlaseks olemise telgitagustest. Oma ettekandes kõneleb Lampert, kuidas doktorantuuris kujunetakse teadlaseks. Sealjuures jagab ta nõuandeid, kuidas toime tulla akadeemilises kogukonnas, avaldada artikleid ja mida teha pärast õpingute lõppu. Seda teeb ta masinõppe teadlase näitel, mida peab praegu üheks kõige põnevamaks ametiks planeedil. 

Rohkem infot suvekooli kohta leiab ürituse kodulehelt. Suvekooli korraldamist toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA). 

Toivo Maimets in the inauguration speech of professor Elin Org 03.04.2024 in the university aula

Teadus- ja innovatsioonilõhe kahandamiseks on Kesk- ja Ida-Euroopa teadlastel vaja toetusmeetmeid enamaks kui vaid võrgustumiseks

Staff week

Ootame tugitöötajaid Enlighti koolitustele

banner

Enlighti õpetamise ja õppimise konverents 2024