Autor:
Henry Narits

Eesti IT valdkonna suvekool toimub juba 20. korda

Täna algab kolmepäevane IT valdkonna suvekool ESSCaSS (Estonian Summer School on Computer and Systems Science), mis toob Tartusse Delta keskusesse kokku enam kui 120 teadlast, doktoranti ja üliõpilast Eestist ja väljastpoolt. 

Tänavu peavad suvekoolis põhiettekandeid rahvusvahelised tippteadlased Anders Søgaard Kopenhaageni Ülikoolist, Toon Calders Antwerpeni Ülikoolist, Marc Hanheide Lincolni Ülikoolist, Vashek Matyáš Masaryki Ülikoolist ja Sadok Ben Yahia Tallinna Tehnikaülikoolist. Lisaks esinevad stendi- ja lühiettekannetega suvekoolis osalevad doktorandid ja teadlased. Kavas on ka isejuhtivate sõidukite labori töötoad.

Seekordne suvekool keskendub praegu aktuaalsetele ja olulistele tehisaru, autonoomsete robotite, keskkonnasäästliku liikuvuse ja infoturbe teemadele. Iga külalislektor annab ülevaate enda valdkonna seisust ja oma uurimistööst. Tehisaru teemal pakuvad enim huvi küsimused selle usaldusväärsuse ja õigluse ning hiljutiste keelemudelite arengu kohta. Räägitakse ka sellest, kuidas autonoomsed robotid oma käitumist aja jooksul dünaamilises ja muutuvas keskkonnas ise kujundavad. Infoturbe teemade keskmes on inimeste e-identiteedi tuvastamine. Lisaks tutvutakse rohepöörde võimalustega transpordiheitmete vähendamisel.

Koolitustesarjale pandi alus 2002. aastal. „Eesmärk oli luua praktilisema suunitlusega kõrge teadusliku tasemega suvekool, mis tooks kokku IT-doktorante ja -teadlasi ning julgustaks ka nooremaid üliõpilasi valima teaduskarjääri. Nii toimub ESSCaSS tänavu juba 20. korda, vaid kaks koroona-aastat jäid vahele,“ rääkis ürituse peakorraldaja professor Jaak Vilo. „Kui suvekoolis osales veel 50–80 inimest, korraldasime üritust Eesti eri nurkades. Nüüd oleme teist aastat taas Delta õppehoones, kus on Eesti nüüdisaegseim õpikeskkond ja piisavalt ruumi suvekooli korraldada. Viimasel kahel aastal on osalus hüppeliselt kasvanud ja ületab 120 osaleja piiri,“ põhjendas ta kohavalikut.

Pika traditsiooniga suvekooli peakorraldaja on Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut.

Rohkem infot suvekooli kohta leiab ürituse kodulehelt 

 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Doktoritöö

Antonina Martynenko kaitseb doktoritööd „Традиции и инновации в русской поэзии второй половины 1830-х гг.: количественное исследование“

ITD juhendnöörid header

Valminud on teadusaladeülese ja -vahelise koostöö juhend teadlastele

kirjutamas

Keelenorme kompav luule annab hoogu keeleuuendustele