Enlighti veebiloeng tehisintellekti eetilistest aspektidest

20. septembril kl 1516 toimub Enlighti loengusarja ingliskeelne veebiloeng „Artificial Intelligence: Ethical Aspects“.

Tehisintellekti kiire areng ja selle laienevad rakendusalad ei tekita mitte ainult uusi küsimusi, vaid ka üha enam ebakindlust. Loengus jagavad Enlighti ülikoolide eksperdid teadmisi tehisintellekti ja eetika värsketest uuringutest.

• „Engagement with Artificial Agents“Heike Felzmann (Iirimaa Rahvusülikool)
  • „What is the problem to which AI chatbots are the solution? AI ethics through Don Ihde’s embodiment, hermeneutic, alterity, and background relationships“Mikael Laaksoharju ja Thomas Lennerfors (Uppsala Ülikool)
  • „Autonomous Weapons and Responsibility for War Crimes“Nathan Wood (Genti Ülikool)

Loenguga saab liituda Zoomis, samuti on võimalik otseülekannet vaadata Enlighti Youtube’i kanalilt. Zoomis liitumiseks tuleb registreeruda Göttingeni Ülikooli kodulehel. Oodatud on kõik Enlighti ülikoolide liikmed, välispartnerid ja teised huvilised.

Pärast loengut on kõik teadlased oodatud osalema võrgustikuüritusel, kus saab arutleda loengu teemadel ja jagada oma uurimishuvisid. Üritusel saavad osaleda vaid Zoomi kaudu liitujad.

Rohkem infot leiab Enlighti kodulehelt.