Ettekandepäev "Pompei - retseptsioon ja tegelikkus" TÜ kunstimuuseumis

Kolmapäeval, 22. septembril toimub TÜ kunstimuuseumis antiigiakadeemia üritustesarjas ettekandepäev "Pompei - retseptsioon ja tegelikkus", kus esmakordselt tutvustatakse Pompei mõjutusi 19. sajandi Eesti mõisate ja ülikooli kunstimuuseumi interjöörikujunduses.

Antiikaja Pompei tähendust ja Pompeist leitud inskriptsioone aitavad lahti mõtestada ülikooli õppejõud prof Juhan Maiste ja Jaanika Päll. Restauraatorid Hilkka Hiiop ja Heli Tuksam tutvustavad maalitehnikaid ja Eesti mõisates Pompei stiilis seinamaalingute restaureerimist. Inge Kukk tutvustab kunstimuuseumi seinamaalingute eeskujudeks olnud graafikaalbumeid ning muuseumissaab vaadata ka graafikanäitust Pompei seinamaalingutest.

Üritus toimub näituse "Pompei Eestis" raames ja on tasuta. Kõik huvilised on oodatud.

Rohkem infot: www.ut.ee/artmuseum

Lisainfo: Uku Peterson, TÜ kunstimuuseumi projektijuht, tel 737 5384

10.15-10.25 Tervitussõnad TÜ kunstimuuseumi direktor Inge Kukelt

10.25-10.45 Prof. Juhan Maiste "Pompei valguses. Klassika probleemist klassitsismis"