Autor:
Lauri Mutso

Ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus kutsub programmi „Teadusest äriks!“

Juba märtsikuus algab eelinkubatsiooniprogramm „Teadusest äriks!“, mille eesmärk on aidata teadlastel viia oma teadustöö tulemused ettevõtlusmaailma. Tänavu tehakse esimest korda koostööd ka Tallinna Tehnikaülikooliga.

Programm „Teadusest äriks!“ kestab kümme nädalat. Iganädalastel kohtumistel omandavad osalejad ekspertide ja mentorite abiga olulisemad oskused ja teadmised enda teadusmahuka ettevõtte loomiseks. Kuigi interaktiivsetes seminarides on soovitatav osaleda kohapeal, saab vajaduse korral ühineda ka veebi teel.

13. märtsil algavasse programmi on oodatud kõik teadusmeeskonnad, milles on vähemalt üks Tartu Ülikooli või Tallinna Tehnikaülikooli teadlane, kes soovib saada teadmisi äriloomest ja teadustulemuste äristamise viisidest. Varem on programmis osalenud ülikooli tuntud hargettevõtted eri valdkondadest, näiteks GaltTec OÜ ja UP Catalyst OÜ.

Registreeruda saab kuni 8. märtsini. Programmi kirjelduse ja ajakava leiab veebilehelt https://ut.ee/et/hep.

Vectiopepi meeskond

Uudset vähiravitehnoloogiat arendav Vectiopep kaasas 450 000 eurot

Maive Rute Tartu Ülikoolis

Euroopa Komisjoni esindajate külaskäigul arutleti teaduse rahastamise ja teadusmahuka ettevõtluse toetamise üle