Füüsika, keemia ja bioloogia õpikodade programm toob Eesti koolidesse laboritunnid tagasi

Füüsika, keemia või bioloogiatunni parim osa on teadagi see, kui õpetaja hakkab katseid tegema - neid võiks alati rohkem olla. Aga katseid ei tehta ainult lõbu pärast. See on ühtlasi parim viis looduse seaduste olemusest arusaamiseks.[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39288","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Põhjalikud, eksperimentide ja laboratoorsete töödega illustreeritud teadustunnid jõuavad nüüd igasse Eestimaa nurka. Juba 1.oktoobrist käivitub füüsika, keemia ja bioloogia õpikodade programm, kus huvilistel õpilastel on võimalik nende teadustega lähemat tutvust teha.

Õpikodade programmi kutsub ellu MTÜ Eesti Füüsika Selts koostöös Tartu Ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonna ja Tartu Ülikooli Teaduskooliga.

"Õpikodade programmi raames pakume sisulist, eksperimentidel põhinevat lisakoolitust võimekatele ja motiveeritud õpilastele. Tõsi, füüsika, keemia- ja bioloogiatudengid on juba mitmeid aastaid käinud Teadusbussiga koolides teadusteatri etendusi andmas. Niisamuti on TÜ Teaduskool pakkunud andekatele lastele väga erinevaid kursuseid. Aga õpikodade projektiga astutakse pikk samm edasi – see on omamoodi ühisosa Teadusbussi ja Teaduskooli parimatest praktikatest, kus Teaduskool panustab süsteemse lähenemise, Teadusbuss mobiilsuse ja atraktiivsuse", ütles projekti juht Kaido Reivelt

Õppetöö toimub 8 korda õppeaastas programmi tugikoolides kõikjal Eestis. Huviringi printsiibil organiseeritud tegevus annab võimaluse üksteist innustavaks ühisõppimiseks piirkonna erinevate koolide loodusteadustest huvitatud õpilastele. Laboritööd ja huvitavad katsed, mida õpikodades tegema hakatakse, toetavad eeskätt riikliku õppekava teemasid, aga toovad sisse ka illustreerivad ka TÜ Teaduskooli teoreetilisi kursusi. Õpikodade programmi "laboribussid" on varustatud vajalike eksperimendivahenditega kõigi õpilaste jaoks. Õpetajateks on vastava ettevalmistuse läbinud Tartu Ülikooli töötajad ja doktorandid.

Õpikodades osalemine on kõigile tasuta. Eesti majanduse ja tehnoloogia arenguhüppeks olulist järelkasvu koolitusprogrammi toetatakse käesoleva aasta riigieelarvest 3 miljoni krooniga.

Lisainfo:
Kaido Reivelt, tel 5143349, e-post kaido@fyysika.ee
www.fyysika.ee/opikojad
www.teaduskool.ut.ee