Autor:
Andres Tennus

Füüsikalise keemia professor Enn Lust pälvis Tartu aukodaniku tiitli

25. jaanuaril nimetas Tartu linnavolikogu Tartu aukodanikud ja Tartu Tähe teenetemärgi saajad. Aukodanikuks sai Tartu Ülikooli füüsikalise keemia professor Enn Lust.

Lisaks Enn Lustile pälvisid Tartu aukodaniku tiitli lastearst ja psühhiaater Anne Daniel-Karlsen ning skulptor Mati Karmin. Teenetemärgi Tartu Täht said tänavu Ivar Dembovski, Rait Labotkin ja Rufina Noor.

Füüsikalise keemia professor akadeemik Enn Lust on juhtinud Tartu Ülikooli keemia instituuti alates 2008. aastast. Tema juhendamisel on kaitstud kümneid doktori- ja magistritöid ning ta on avaldanud üle 350 teaduspublikatsiooni. Enn Lusti südameasi on teaduse populariseerimine ja teadustulemuste rakendamine uutes tehnoloogiates. Lust kuulub ka Eesti Teaduste Akadeemiasse.

Varem on Enn Lust pälvinud Tartu Ülikooli aumärgi ja suure medali ning saanud Valgetähe III klassi teenetemärgi. Medaliga on teda tunnustanud ka Eesti Teaduste Akadeemia ja Leedu Teaduste Akadeemia. Oma teadustöö eest on ta pälvinud kaks riigi teaduspreemiat.

Tartu linna aukodaniku nimetus on auavaldus Tartu linnale elutööna osutatud väljapaistvate teenete eest. Tartu Tähe pälvivad Tartu linnale erilisi teeneid osutanud isikud. Aumärgid antakse üle 22. veebruaril Eesti Vabariigi 106. aastapäevale pühendatud kontsertaktusel Eesti Rahva Muuseumis.

Professor Ülo Mander

Ülo Mander valiti globaalmuutuste akadeemikuks

täis kirjutatud vihik laual

Tartu Ülikooli keeleteaduse eriala on maailma 200 parima hulgas