Autor:
Tanel Meos

Inspireeriv kõrghariduspäev „Õpi Tartus!“ toimub oktoobris

30. oktoobril toimub traditsiooniline kõrghariduspäev „Õpi Tartus!“ esimest korda sügisel, et anda gümnasistidele võimalus tutvuda varakult Tartu õppimisvõimalustega.

Päeva keskmes on konverents, kus noori innustavad oma ala asjatundjad. Konverentsiosas esinevad Tartu kõrgkoolide esindajad, kes räägivad nii erialavaliku tegemisest kui ka tudengielust. Samuti jagavad vilistlased enda karjäärikogemust. Tartu Ülikooli karjäärinõustaja Kadri Jurs, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli vaimse tervise õenduse lektor Janika Pael ja portaali peaasi.ee noortenõustaja Kristel Habicht-Spriit annavad nõu, kuidas saada hakkama eriala ja kõrgkooli valimisel tekkiva stressiga. Lisaks pakutakse kõigile huvilistele kohapeal individuaalset karjäärinõustamist.

Kõik osalevad kõrgkoolid pakuvad päeva jooksul põnevaid töötubasid. Messialal saab koguda väärt infot Tartu seitsme kõrgkooli kohta ning vestelda nende üliõpilaste ja töötajatega. Päeva jooksul toimub ligi 20 kaasahaaravat töötuba, kuhu saab registreeruda Fienta keskkonnas.

Menukas kõrghariduspäev „Õpi Tartus!“ toimub juba üheksandat korda. Päeva juhib tuntud meelelahutaja ja laulja Kristel Aaslaid. Üritus on kõikidele osalejatele tasuta.

🎓 Kõrghariduspäeval on esindatud Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool, Kaitseväe Akadeemia, Eesti Lennuakadeemia, Tartu Kõrgem Kunstikool Pallas, Tartu Tervishoiu Kõrgkool ja Tallinna Tehnikaülikooli Tartu kolledž.

👉Kõrghariduspäeva toetab MyHits, A. Le Coq, Alma, Salvest ja Teaduskeskus AHHAA.
👉 Inspireeriv üritus toimub 30. oktoobril kl 9.00–14.00 Tallinnas Kultuurikatlas.
👉 Lisainfo veebilehel opitartus.ee
Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
õpilased tartu ülikooli lahtiste uste päeval

2024/2025. õppeaasta üritused ja kasulik info gümnaasiumiõpilastele

Kestlikkus koolihariduses

Kestlikkusteemad klassiruumis – kuidas jõuda ilusatest sõnadest teadlike tegudeni?

Teadlaste öö

Teadlaste öö Deltas 2024