Autor:
Andero Kalju

Jaanuaris algavad Tartu Ülikooli teaduskooli e-kursused õpilastele

Tartu Ülikooli teaduskool ootab 9.–12. klassi õpilasi 2023. aasta jaanuaris algavatele kevadkursustele, kus saab omandada teadmisi paljudes valdkondades muusikast keemiani.

Teaduskooli e-õppekeskuse lehel saab kursusi filtrite kaudu mugavalt otsida, nende sisuga tutvuda ja neile registreeruda. Registreerumine kestab kursuse alguseni või seni, kuni kohti jätkub. Esimesed kevadkursused algavad juba 9. jaanuaril.

Gümnasistidele on valikus e-kursused füüsika, humanitaaria, keemia, loodusteaduste, matemaatika, sotsiaalteaduste, bioloogia ja meditsiini valdkonnast. Kursuse juures märgitud klass on soovituslik – huvi korral võib õpilane valida ka mõne noorema või vanema klassi kursuse.

Kuna kursused toimuvad veebis, saab õppetöös osaleda üle Eesti. Õpe eeldab palju iseseisvat tööd, kuid kogu kursuse vältel on osalejale tagatud juhendaja tugi. Kursuse läbinud õpilased saavad Tartu Ülikooli täienduskoolituse tunnistuse, millel on märgitud kursuse nimetus, teemad, maht ainepunktides ja tulemus.

Teaduskooli kursuste ühe ainepunkti (EAP) maht vastab 26-tunnisele õppetööle ja koolidel on võimalus arvestada teaduskooli kursusi õpilaste valikkursustena.

NATO

Tartu Ülikooli koordineeritav valeinfoga võitlemise Eesti-Prantsuse koostööprojekt sai NATO rahastuse