Kaleidoskoobi finalistid on selgunud

Kaleidoskoobi eelvoor toimus ka sel kevadel täielikult veebis. Kolmeminutilise videotutvustuse põhjal välja valitud tudengitiimid saavad võimaluse oma ideed esitleda 27. augustil ärifestivalil Startup Day.

Eelvoorus osalemiseks pidid tiimid tegema kolmeminutilise esitluse, kus nad räägivad oma ideest, selle arengust ning probleemist, mida nad lahendavad. Võistlusele laekus suur hulk videoid, mille põhjal valis žürii välja kolm tiimi, kes pääsevad koos eelmise semestri Kaleidoskoobi finalistidega esinema Startup Dayle. Finalistid esitlevad oma ideid 27. augustil kell 10.30 Kaleidoskoobi finaalis. Lisaks finaalikohtadele jagati välja kaks Startup Labi eriauhinda.

Startup Labi juht Maret Ahonen avaldas heameelt, et Starter Tartu programmi tiimid lahendavad elulisi probleeme ja on leidnud võimaluse, kuidas koroonapiirangutest hoolimata oma ideed potentsiaalsete kasutajate hulgas katsetada. „Kõik tiimid on näidanud üles erakordset innukust ja vääriksid võimalust esitleda oma tööd Startup Day laval. Seekord avaneb see kauaoodatud võimalus seitsmele tiimile, ent Startup Lab on valmis nõustama kõiki oma programmi vilistlasi,“ ütles Ahonen.

Kahe semestri finalistid

Kahe semestri kokkuvõttes jõudis Kaleidoskoobi finaali seitse meeskonda. BerryBot loob robotit, mis korjab tehisintellekti abil ise maasikaid, vähendades tööjõukulu ja saagi hävimist. BreakingWork vähendab elus läbipõlemise ohtu, tuletades meelde vajadust teha õigel ajal pause. Echo loob tellimuspõhise pakendiringluse kaasatellitava toidu jaoks ja vähendab sellega plastireostust. Elora teeb Pokemon Go laadset mobiilirakendust, et innustada noori mängulisel ja harival viisil rohkem väljas aega veetma. Eventive arendab interaktiivset kontserdihallide ja spordisaalide broneerimise süsteemi, kus ruume saab kuvada kolmemõõtmeliste mudelitena. Sorterman loob rakendust, mis õpetab prügi sortima lihtsalt vöötkoodi skannides, ning TakeMyStuff loob platvormi, kus inimesed saavad turvaliselt üksteisele isiklikke asju rentida.

Eriauhinnad

Startup Labi eriauhinna pälvisid meeskonnad PetLog ja Pocket Tour. PetLog loob rakendust, millega saab oma lemmiklooma toitumist ja kaalu jälgida, Pocket Tour aga töötab välja virtuaalse giidi ja seiklusmängu rakendust, mis teeb uue linna avastamise mänguliseks.

Ühe finalisti, tiimi Echo juhi Avneeti sõnul meenutas Starteri programm talle Portugali luuletaja Fernando Pessoa sõnu „Tudo vale a pena quando a alma não é pequena“, mis annavad edasi mõtte, et miski pole väärtusetu, kui hing on suur. Avneeti sõnul tuli ta häkatonile lihtsalt oma ideid ja mõtteid jagama, kuid leidis siit meeskonna ning mentorid. „Ilma mentorite ja Startup Labi nügimiseta poleks me iial nii kaugele jõudnud,“ ütles Avneet.

Kaleidoskoopi rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Lisateave: Martti Saarme, Tartu Ülikooli Startup Labi kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist, 5909 4726, martti.saarme@ut.ee