Foto:
Andres Vaher

Kaleidoskoobi võitjad on selgunud

26. augustil juba 18. korda peetud Eesti ühe suurima õpilaste välkkõnevõistluse Kaleidoskoop finaali valiti eelvoorudest seitse tiimi. Ärifestivali Startup Day laval toimunud finaalis oli võistkondadel kolm minutit aega oma ideed tutvustada ja sellele järgnes kahe minuti jooksul žürii esitatud küsimustele vastamine.

Võistluse žüriis olid Tartu Linna ettevõtluse arengu osakonna valdkonnajuht Kertu Tombak, mitme ettevõtte asutaja ja investor Kristjan Raude ning ettevõtja ja ingelinvestor Ivo Remmelg. Žüriiliikmed hindasid meeskondade ideearendust, probleemi olemasolu ja sobivust turule.

Kaleidoskoobi finaalis osalesid

  • AudioCat, kes arendab äppi, kus mängudest saavad interaktiivsed audioraamatud nägemispuudega inimestele;
  • Bankery – Fintech, kes viib kokku laenutaotlejad ja pangad, et võimaldada eraisikutel saada laenu kiiremini, odavamalt ja tõenäolisemalt;
  • Join, kelle rakendus aitab kasutajatel üksteist toetades saavutada püstitatud eesmärke.
  • Longevity, kelle teenuse abil aidatakse inimesi, kes on mures oma bioloogilise vanuse pärast, pakkudes neile DNA analüüsi ja isikupärastatud soovitusi;
  • Shiftsy, kelle teenus automatiseerib Eesti tervishoiu valvegraafikud, võttes arvesse töötajate eelistusi;
  • Urumarja Saunalaager, kes pakub pärimuslikke saunatraditsioone tutvustavaid elamuspakette;
  • Wooden Houses, kes arendab robotite ehitatud stiilseid puitmaju, mida inimesed saavad lihtsalt ja stiilselt maakohtadesse ehitada.

Kolme parimat meeskonda tunnustati auhindadega. Tiim Bankery – Fintech võitis auhinna Edu ja Tegu ning piletid ühele maailma suurimale ärifestivalile Slush. Tartu Linnavalitsuse rahalise auhinna pälvis Join, kes on oma ideega saavutanud muljetavaldava edu, jõudes oma kogukonnaga 1500 liikmeni. Järgmise Startup Day piletite vääriliseks hinnati Shiftsy.

Auhinna Edu ja Tegu saanud tiimi Bankery – Fintech liige Karl Rapuri sõnul oli nii emotsioon kui ka üritus vägev ning nüüd hakkab meeskond valmistuma Slushile minekuks. „Meie tiimi järgmised eesmärgid on jõuda investoriteni ja saada valmis oma toote esmane töötav versioon (ingl minimum viable product, MVP).“

Kaleidoskoopi finaaliga sai Startup Labi ideede arenduse programmi Starter 2022. aasta kevadhooaeg läbi. Järgmine programm algab ideede häkatoniga 16. septembril. Tule kohale, et panna algus oma idufirmale!

Kaleidoskoopi rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Fotol on Bankery tiim. Foto autor on Andres Vaher.

 
#ettevõtlus
Innovatsiooniliidrite klubi

Innovatsiooniliidrite klubi avaüritus "Tehnoloogia arendamine ja teaduse rakendamine - ettevõtete kogemus"

22.09.2022
#ettevõtlus #ülikoolist
Tehnoloogiainstituut.jpg

Otsime tehnoloogiainstituuti ettevõtlussuhete koordinaatorit

19.09.2022
#ettevõtlus
Ideede arenduslaager

Tervisetehnoloogia teaduskiirendi ideede arenduslaager Tartus

07.09.2022