Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser ja AS Värska Sanatooriumi juhatuse liige Kairi Ustav sõlmisid 21. jaanuaril koostöökokkuleppe edasise koostöö tugevdamiseks.
Välkkõnevõistluse UniTartu Deep Tech Pitch Match võitnud Pro-1 NaNoSolutions arendab liivapõhist nanokomposiitfiltrit, et eemaldada veest raskmetalle ja radioaktiivseid elemente.
Kolmapäeval, 29. jaanuaril kella 10–12 tutvustab patendivolinik Peter Marchand, kuidas mõista ja kasutada patenti innovatsiooni eesmärgil. Kõik huvitatud teadlased ja doktorandid on teretulnud.
Tartu Ülikool alustab juba kümnendat korda teadlaste ja üliõpilaste teadusmahuka ettevõtluse programmi „Teadusest äriks!“. See on osa Euroopa Liidu struktuurifondide vahenditest rahastatud arenguprogrammist TIIVIK, mille eesmärk on toetada Eesti iduettevõtluse arengut.
29.–31. jaanuarini toimub üheksas ettevõtlusfestival Startup Day. Tartu Ülikool esitleb demoalal oma ettevõtlusväljundiga teadustegevust, arutleb pealaval süvatehnoloogia äristamisega seotud müütide üle ning juhib ja korraldab nii seminare kui ka kõrvalüritusi.
Andmeteaduse seminar "Triple-Helix Collaboration on Data" keskendub akadeemia, ettevõtluse ja riigi vahelisele sünergiale, mida tuntakse "kolmikheeliksi" mudelina.
Laura Elise Arvisto on Tartu Ülikooli hargettevõtte GaltTec kaasasutaja, juhatuse liige ning kaastegevjuht müügi ja suhete alal. Sel sügisel pääses ta Berliinis toimunud välkkõnevõistlusel parimate hulka ja pälvis publiku lemmiku auhinna.
Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudis pakutakse võimalust õppida IT-tööstusmagistrantuuris. See on praktiline õppeprogramm, mis toob kokku ettevõtted ja instituudi targad magistrandid.
Ajajuhtimine on kunst, mida õpitakse kogu elu jooksul. Eri inimestele sobivad eri tüüpi lahendused. Võib-olla on meetod, mida oled alati ebaoluliseks pidanud, Sinu jaoks hoopis kõige sobivam.
Motivatsioon on inimese valmisolek pingutada vaimselt või füüsiliselt mingi eesmärgi saavutamise nimel. See koosneb eesmärgi sisukusest, kasust, seltskonnast, jõukohasusest ja õpioskustest.