Õpiränne on ainulaadne võimalus avastada uusi kultuure ja paiku, kuid sellega kaasnevad ka vastutused—eriti seoses meie keskkonnamõjuga. Oluline on mõelda läbi, kuidas meie tegevused saaksid toetada jätkusuutlikkust, ning teha valikuid, mis vähendavad meie ökoloogilist jalajälge. Alates transpordist kuni igapäevase eluviisini aitavad rohelised harjumused mitte ainult kaitsta planeeti, vaid rikastavad ka sinu kogemust, pakkudes sügavamat sidet kohalike ja keskkonnasõbralike tavadega.
Green Erasmus Portal annab juhiseid, kuidas enne, õpirände ajal ja pärast oma tegevusega olla roheline ja jätkusuutlik. Portaalist leiad nõuandeid roheliseks reisimiseks, kestlikuks elamiseks välismaal kui ka põnevaid mänge ja teste, mis aitavad sul enda teadmisi proovile panna. Portaal on arendatud Erasmuse programmile, kuid rohelisi ideid leiavad siit kõik välismaale õppima või praktikale suundujad.
Erasmuse programm väärtustab keskkonna suhtes vastutustundlikku käitumist julgustades õpirändajaid tegema säästliku reisimise valikuid. Mõlemal suunal üle poole teekonnast rohelist reisiviisi (rong, buss, teiste õpirändajatega jagatud auto) kasutades on võimalik saada lisatoetust. Seda nii ajamahukama reisimise tõttu elamistoetuse perioodi pikendamise (n-ö lisareisipäevad) näol kui kõrgema reisitoetusena. Koduülikooli Erasmuse koordinaator - kes sulle stipendiumi vahendab - annab vajalikud juhtnöörid. Interrail koostöös ESN-iga (Erasmus Student Network) pakub õpirändes osalevatele üliõpilastele võimalust soetada rongipass, mis võimaldab reisida üle Euroopa (sh Eestis Elroni rongidega).
Interrail pass Erasmus+ üliõpilasteleSoovid teada, milline on Sinu mõju keskkonnale? Ökojalajälje kalkulaator aitab Sul hinnata oma ressursikasutust ja heitkoguseid, et mõista, kuidas igapäevased valikud ja reisiharjumused mõjutavad meie planeeti. Arvuta oma ökojalajälg ja leia võimalusi, kuidas seda vähendada.
Ökojalajälje kalkulaatorOma välisõpingute sihtkohtas, vali võimalusel liikumiseks keskkonnasõbralik transpordiviis. Paljudes Euroopa linnades on olemas rattaringluse süsteem, mis on sageli kõige kiireim, paindlikum ja tervislikum viis liikumiseks.
Kestlik areng tähendab jätkusuutlikku arenguteed, kus otsitakse tasakaalu Maa taluvuspiiride ja inimkonna vajaduste rahuldamise vahel, nii et tulevaste põlvede heaolu ei kannataks. Tartu Ülikoolis on loodud Kestliku arengu keskus. Keskus toob kokku Tartu Ülikooli eri teadusvaldkondade teadlased, üliõpilased ja teadmuse, et otsida koos lahendusi kliimakriisist tingitud salakavalatele probleemidele, mis ületavad riikide ja eluvaldkondade piire.
Kestlik areng Tartu Ülikoolis