Autor:
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia

Viljandi kultuuriakadeemia kutsub Ukraina sõduritele sokke kuduma

Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia algatas Ukraina sõdurite aitamiseks aktsiooni, mille raames kogutakse võitlejatele annetusena villaseid sokke. Sokid peaksid MTÜ Slava Ukraini abil rindele jõudma juba novembri lõpus. 

Annetuskampaania idee autori, Viljandi kultuuriakadeemia kunstide ja tehnoloogia õpetaja magistriõppekava programmijuhi Marvi Remmiku sõnul tekkis sokkide kudumise mõte paralleelselt MTÜ Slava Ukraini ellu kutsutud 1000 vormkomplekti hankimise kampaaniaga. „MTÜ-lt sain info, et soojad sokid on sõdurite talvevarustusse väga oodatud,“ sõnas Remmik. „Et nii akadeemias kui ka Eestis laiemalt on palju sokikudujaid, siis tekkis mõte üheskoos ukrainlasi aidata. Loodan väga, et saame võitlejaid talvistes tingimustes toetada ja saata rindele võimalikult palju soojasid sokke.“ 

Villaseid sokke oodatakse nii meestele (suuruses 41–46) kui ka naistele (suuruses 37–40).

Annetused palume tuua hiljemalt 10. novembril

  • Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia peamaja (Posti 1, Viljandi) administraatori kätte. Peamaja on avatud E–R kl 7.45–21.00 ja L–P kl 8.00–18.00;
  • Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna õppehoone (Jakobi 2, Tartu) fuajeesse tähistatud kogumiskasti. Hoone on avatud E–R kl 7.30–20.30 ja L–P kl 8–18.

Kogutud sokid toimetatakse pärast 10. novembrit MTÜ Slava Ukraini kätte, kes viib annetatud sokid enne talve saabumist rindele. 

 Sündmus Facebookis

Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Laupäeval saab botaanikaaias osaleda ekskursioonidel

Looduse loor

Näitusel „Looduse loor“ toimuvad ekskursioonid igal nädalal

Koor vaatab Kaljo Põllu motiivi

Tartu lodjakojas esietendub multimeedialavastus „Emajõe sünd“