Kuula loodusmuuseumi ja botaanikaaia uut taskuhäälingut „Rukkirääk“

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed tutvustavad taskuhäälingut „Rukkirääk“, kus iga kuu viimasel teisipäeval võib oodata uut 20-minutilist loodusteemalist saadet​.

„Rukkiräägu“ saadetes arutlevad nii loodusmuuseumi ja botaanikaaia enda eksperdid kui ka välised asjatundjad. Saatekülalised muljetavad loodusest, töökogemustest, seikadest ning loodusmuuseumi ja botaanikaaia tegemistest. Iga saate lõpus esitame viktoriiniküsimuse, millele saab vastuse järgmise saate alguses. Taskuhäälingu pealkiri „Rukkirääk“ on inspireeritud omapärasest linnust – rukkiräägust, kes oma krääkimisega on üks tuntuma häälega linde. Teda tunneb kuulmise järgi ära igaüks, kes on sattunud õhtuhämaruse saabudes suvisele heinamaale. Arvatakse, et meie igapäevane sõna rääkima (ehk kõnelema) arenes sõnast, mis algselt tähendas räägu häälitsemist või muid teravaid hääli.

Esimeses saates vestleme entomoloog Mati Martiniga, kellega räägime muuseumi uuenevast putukatoast ja teenetemärgist „Sada semestrit Tartu Ülikoolis“. Mati Martin meenutab viimase 50 aasta seikasid Tartu Ülikoolis ning jutustab, millised ülesanded on tema töölaual praegu. Saate teises osas räägime putukatest ja uutest interaktiivsetest lahendustest uuenduskuuri läbinud putukatoas. Saatejuht on loodusmuuseumi ja botaanikaaia ürituste koordinaator Carlotta Põdra.

Saadet on võimalik kuulata platvormidel Spotify, Apple PodcastsGoogle Podcasts ja Anchor.FM.

rukkirääk
üritus Tartus - Loodusloovusfestival

Linnupesade sari: Tartu linnakirjanik Maarja Pärtna ja ning duo Carlotta Põdra ja Veljo Runnel

Mäng botaanikaaias

Botaanikaaias saab osaleda Loodusloovusfestivali otsimismängus

Hourglass

Millised on kuuenda väljasuremislaine tahud?