Autor:
Erakogu

Liisa – läbi ebaõnnestumiste Solaride’i personalijuhiks

Solaride’i kuulub täna 70 tiimiliiget, keda kõiki hoiab personalitiim, mida juhib Liisa. Organisatsioonis on ta tihtipeale üks esimesi kontakte, kellega uued inimesed kokku puutuvad, mispärast ei ole Liisa ega tema positiivne energia kellelegi võõras.
 
Liisa on olnud Solaride’i ridades juba 2021. aasta sügisest. Teda ajendas liituma soov elus midagi muuta ja teistsugust teha. Silma jäi Solaride’i kampaania „Ära Higista“, millest ta ka ülikoolis oli kuulnud.

„Ma tahtsin end mingisse uude stressisituatsiooni panna, kus ma ei oska midagi teha ega kuidagi olla. Lisaks tahtsin kohtuda uute inimestega,“ kirjeldas Liisa sügist, mil jahtis uusi proovikive.

Tartu Ülikooli majandustudengina oli tal esialgu suur huvi turunduse vastu, ent tänu Solaride’ile avastas ta endas kire inimestega töötamise ja personalitöö vastu. See oli tema jaoks täiesti uus valdkond ja täpselt selline katsumus, mida Liisa oli otsinud.

Juba Solaride’iga liitudes tundis Liisa, et tahaks kohustusi ja vastutust juurde saada. „Pidin selle aga ka valjult välja ütlema, sest ma ei suutnud jääda ootama, et äkki keegi märkab,“ selgitas Liisa. Sealt algas tähelend tiimijuhiks, mis ei kulgenud aga ilma raskusteta.

 

Möödapanekud annavad vajalikud õppetunnid

„Arvan, et üks suur fail, mis ma olen teinud, on see, et ma ei oska ei öelda. Mulle väga meeldib olla osa paljudest tegemistest, aga ühel hetkel ei ole see enam eriti kasulik, sest nii tõmban end täiesti läbi ja kõik jookseb kokku,“ sõnas Liisa.

Ta kirjeldas, et ühel hetkel oli ta nii Solaride’is kui ka teistes organisatsioonides võtnud enda õlule liiga palju kohustusi ega küsinud teistelt abi. Tagasi vaadates näeb Liisa, et kuigi juhina alustamine oli väga raske ja ta kartis, et ei pruugi hakkama saada, sai ta Solaride’i meeskonnalt ja mentoritelt palju tuge, mis on edaspidi olnud suureks abiks.

Image
Solaride Liisa

Liisa sõnul on oluline osata ei öelda. Foto: Solaride

 

„See tundub kohati väga klišeelik, aga läbikukkumistest õpib kõige paremini. Võid läbi lugeda seitse eneseabiraamatut ja teoorias teada, kuidas kõike teha, aga oma kogemusest jäävad asjad ikkagi kõige paremini meelde,“ lisas Liisa ja rõhutas, et ebaõnnestumisi ei pea kartma.
 

Praegused saavutused tunduvad uskumatuna

„Kui keegi oleks mulle kaks aastat tagasi öelnud, mida ma tegema hakkan või kus ma omadega olen, siis oleksin tõenäoliselt naerma hakanud. Solaride on mulle väga palju kindlust andnud: nii selles, milline ma inimesena olen, aga ka selles, milleks ma võimeline olen,“ kirjeldas Liisa.

Kaks aastat Solaride’is on rikastanud Liisat paljude kogemuste ja teadmistega. Näiteks on talle nüüd selge, et vähesed asjad tulevad kohe ja lihtsalt. Personalijuhina on Liisa kättpidi küljes paljude ürituste ja suurprojektide korraldamisel, mis ei ole alati lihtsad, kuid on seda väärt. Tema sõnul on Solaride’i inimesed kui pärlid, kelle seast on lihtne leida oma inimesi.

Kui on miski, mille Liisa on aja jooksul seljataha jätnud, siis on see mugavustsoon. „Olen saanud oma alter ego Anna Minnana end välja elada sotsiaalmeedias, esineda õpilaste, tudengite ja tippspetsialistide ees ja rääkida sellest, kuidas üks noorteorganisatsioon purustab Hooandja rekordeid, kuidas noored ehitavad valmis päikeseauto ning milliseid kogemusi ja tutvusi selle kaudu saanud oleme,“ kirjeldas Liisa.

„Mul on väga hea meel, et inimesed ei kohtle kedagi Solaride’is nagu väikest ullikest 20-aastast, kes ei tea, mida teeb, vaid päriselt tahavad kõigi arvamust kuulata. Nad mõtlevad kaasa ja kohtlevad sind kui võrdset,“ lisas ta.

Tudengid kõndimas

Uuele üliõpilasele

Digiõppe kursus - Tartu Ülikool

Valminud on uus õppija töölaud

Karl Kruusamäe

Karl Kruusamäe sillutab teed inimese ja roboti võimalusterohkele koostööle