Autor:
Andres Tennus

Maailmas ainulaadsed hologrammid leevendavad lastes haiglahirmu

Tartu Ülikooli aasta teadusteo üks laureaatidest rääkis Õhtulehes hologrammidest, mis vähendavad laste haiglahirmu ja leevendavad valuaistinguid. Õhus hõljuvad ruumilised fantaasiategelased aitavad Eesti haiglates pisikestel patsientidel haiglahirmust üle saada.

Tartu Ülikooli aasta teadusteoks valitud teadusprojekt sai tõuke Tartu Ülikooli eksperimentaalarenduse grandist. Uuendusele annab erilise väärtuse see, et esimesena Eesti haiglates lastele hologrammidena näidatavad tegelased räägivad just eesti keeles. Auhinna saaja on laste neuropsühholoogia kaasprofessor Anneli Kolk ja tema juhitud töörühm: lasteneuroloogia nooremteadur Alina Roštšinskaja, laste neuropsühholoogia teadur Marianne Saard, Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku psühholoog Liisa Uutsalu ning meditsiiniteaduste valdkonna üliõpilased Triinu-Liis Loit, Kätlin Kits ja Christen Kööp. 

Loe lähemalt Õhtulehest

 

Fotol paremalt Triinu-Liis Loit, Kätlin Kits, Liisa Uutsalu, Christen Kööp, Anneli Kolk ja Alina Roštšinskaja. Foto autor on Andres Tennus.

Professor Ülo Mander

Ülo Mander valiti globaalmuutuste akadeemikuks

konverents 2024

Kandideeri Enlighti õpetamise ja õppimise auhinnale

Haridus- ja Teadusministeeriumi 2023. aasta keeleteo auhinna üleandmine. Pildil Tartu Ülikooli vivaariumi juhataja Sulev Kuuse ning haridus- ja teadusminister Kristina Kallas.

Ülikooliõpik „Rakubioloogia“ valiti Haridus- ja Teadusministeeriumi 2023. aasta keeleteoks