26. oktoobril avati Delta õppe- ja teadushoones taevafotograaf Martin Välliku fotonäitus „Kuu“.
Näitusel on eksponeeritud valik Martin Välliku fotosid ja kompositsioone aastatest 2013–2022. Fotod kajastavad erinevaid Kuuga seotud nähtusi nagu Kuu tõus ja loojumine, faaside muutus, tuhkvalgus, varjutus, värvimängud ning Kuu suhteid maapealsete objektidega nagu puud, ehitised ja meri. Osad hetked on kaamerasse püütud täpselt välja arvestatud ajal ja väljamõõdetud kohas, teised näitavad kiiresti muutuvaid valgusolusid hämariku ajal, kolmandad kajastavad Kuu erinevaid palgeid eri faasides, aastaaegadel ja ilmastikuoludes.
Näituse üldkujunduses on kasutatud taevakehale omaseid liikumisi ja mängulisi vaateid: fotod paiknevad hoones ootamatutes ja ebaharilikes paikades ning tõstavad külastaja pilgu kõrgusesse ja kaugusesse. Martin Välliku fotosid võib leida Delta I ja II korruselt ning valvelauast saab kaasa võtta plaani, mis aitab näitusepaigad hoonest kenasti üles leida. Näitus jääb avatuks kuni 2023. aasta veebruarini ning kõik huvilised on oodatud seda külastama.
Martin Välliku esimene isikunäitus toimus Tartu Ülikooli raamatukogus 1989. aastal, kuid lapsepõlvest alanud astronoomiahuvi hakkas fotodele jõudma kümnekonna aasta eest. Igapäevaselt õpetab ta Tallinna Inglise Kolledžis füüsikat. Ta on Eesti Füüsika Seltsi, Eesti Astronoomia Seltsi ja Eesti Kunstnike Liidu liige.
Pildistamisel on kasutatud fotoaparaate Canon EOS 700D, 760D, M6, ja täiskaadriga 6D mk II, objektiiviks on Meade 700 mm fookuskaugusega ja 102 mm läbimõõduga (f/6,9) apokromaatiline teleskoop ja Canon EF 70-200 mm F/2,8L.
Paralleelselt näitusega „Kuu“ võib Delta õppe- ja teadushoones jätkuvalt näha Kärt Summataveti teoseid sarjast „Kahekõne: mütoloogia ja tehisintellekt“. See näitus on sündinud Kärt Summataveti vabade kunstide professuuri ajal 2020–2021 ja on ühtlasi ka professuuri kokkuvõttev näitus. Tööd on väljas Delta esimesel ja kolmandal korrusel.